Soustředění Strakonice

}
Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Soustředění Strakonice

9. 8. 2020 @ 9:30 - 22. 8. 2020 @ 13:00

Soustředění se účastnilo 26 našich závodníků – frekventantů. Po příjezdu byly vedoucím soustředění sděleny základní organizační pokyny a harmonogram soustředění. Všichni byli upozorněni na zásady chování v areálu a po dobu soustředění. Účastníci byli také seznámeni s harmonogramem soustředění a podmínkami používání mobilních telefonů. V průběhu celého soustředění nebyly řešeny žádné závažné zdravotní. Vyskytlo se pár puchýřů, odstranili jsme dvě klíšťata a dvě žihadla, vyskytla se jen krátkodobá nevolnost (nejspíše z dietní chyby) a, dále jsme řešili drobné poranění vzniklé při vylézání z bazénu, které nejprve ošetřili plavčíci přímo na bazéně a dále po strhnu> strupu bylo ošetřeno desinfekcí a zalepeno. Vzniklé defekty na kole se řešily operadvně okamžitě, aby bylo možné se vydat vždy společně na cyklofáze. Na akci nebylo nutné řešit žádné kázeňské prohřešky.

Více na následujících odkazech

HODNOCENÍ SOUSTŘEDĚNÍ STRAKONICE 2020

Strakonice-testy – 2020 – ke stažení

 

 

 


Na letním soustředění ve Strakonicích se soustředíme hlavně na zvýšení kondice a rozvoj i jiných sportovních dovedností, než pouze plaveckých. V letošním roce, kdy nám jarní přípravu i soutěže zrušily nečekané události, dostává soustředění ještě vyšší význam.

Den začínáme rozcvičkou, na které se zahříváme krátkým během okolo bazénu, stíháme se i protáhnout.

Dopoledne trávíme ve vodě, kde nejen pilně trénujeme, ale můžeme se i opalovat, protože plaveme ve venkovním, vyhřívaném bazénu.

Po poledním klidu vyrazíme buď na kolo do malebného okolí, nebo nazujeme botasky a jdeme se proběhnout, případně zpevňujeme těla společným posilováním.

Navečer povětšinou hrajeme míčové hry.

První týden je o seznamování s okolím a zvykání si na zátěž. Vše se láme o víkendu, kdy vyrážíme v sobotu na celodenní výlet na kolech. Neděle je odpočinková, odpoledne chodíváme na procházku do města nebo je připravena skutečně odpočinková sportovní činnost.

Druhy týden nás čekají testy, které nám ukazují, jak jsme první týden trénovali nebo jestli jsme se zlepšili oproti loňskému roku.

Na závěr našeho dvoutýdenního snažení si děláme taborák, u kterého si užíváme pohody a hodnotíme soustředění.

Letní soustředění jsou dva týdny plné dřiny a odříkání, ale jsou to také dva týdny, na které se plavci těší celý rok. Dokládá to i fakt, že se na soustředění rádi vrací i bývalí plavci. Základnou plavecký areál ve Strakonicích, kde se nachází ubytování ve zděné budově, sociální zázemí a hlavně venkovní, vyhřívaný, padesátimetrový bazén pro dopolední plavecký trénink. Stravování je zajištěno v nedaleké jídelně firmy Fezko Strakonice. V jídelně podávají snídaně formou bufetu, obědy s možností výběru až z pěti jídel a večeře s výběrem až ze tří jídel. Připravují nám zde i odpolední svačiny. Drobnosti či sladkosti si mohou děti případně koupit v prodejně Lidl, která je při cestě z jídelny.

Odjezd:

v neděli 9. srpna 2020 v 9,30 hod z Rybníčku – SPOLEČNĚ AUTOBUSEM Při předání účastníka bude vybírán : „LIST ÚČASTNÍKA“ a „PLNÁ MOC“

Návrat:

v sobotu 22. srpna 2020 v 13,00 do Liberce na Rybníček 9,30 h odjezd ze Strakonic– SPOLEČNĚ AUTOBUSEM

Zajišťujeme společnou dopravu účastníků i kol !

 

Adresa ubytování:

PS STARZ Strakonice¨

Sportovní plavecký klub Slavia Liberec (jméno účastníka)

Na Křemelce 305

STRAKONICE 386 01

Ekonomické podmínky:

Cena zahrnuje kompletní servis během celé akce. Ubytování, stravování 4-5 x denně, pitný režim, pronájem sportovišť, trenérské zabezpečení, dopravu tam i zpět – účastníků i kol.

Platební podmínky :

celková cena ………………… 6.900,- Kč

Záloha : …………….…… 1.000,- Kč …………….….. nejpozději do 7.7.2019

Doplatek : ………….…… 5.900,- Kč …………….….. nejpozději do 30.7.2019

Úhrada na účet č. 705805773/0300 VS 20200809, do poznámky Strakonice + jméno.

Pokud Vaše dítě např. onemocní nebo nastane jiná příčina neúčasti Vašeho dítěte tak nás prosím co nejdříve informujte.

Vezmi s sebou:

  • vybavení pro cvičení a běh v přírodě (2x botasky, 2x tepláky, šusťáky, funkční prádlo, kvalitní sportovní ponožky, kulich, tepláky, sportovní kraťasy / trenky ….)
  • potřeby pro plavecký trénink (plavky – raději více, 2 ručníky, plav. brýle – nejlépe dvoje, boty na bazén, tréninkový deník a další destičky, ploutve, dále kdo má šnorchl, packy … lahev na pití) Plaveme ve venkovním vyhřívaném 50-ti metrovém bazénu.
  • věci na cyklistiku – vhodné oblečení, rukavice, boty, helmu, láhev na kolo, nářadí, náhradní duši, lepení atd., zámek – vybavení pro turistiku (malý batoh na obě ramena, boty do deště, pláštěnku, pokrývku hlavy proti slunci)
  • věci osobní potřeby (poznámkový blok, psací potřeby, hrneček nebo láhev na pití, kartáček a pastu na zuby, ručníky, mýdlo, šampon, hřeben, opalovací krém, toaletní papír, baterku, náčiní pro kolektivní hry na volné chvíle, knížku atd.)
  • svůj talisman, spacák – není nutné, malý polštářek pod hlavu
  • přiměřenou částku peněz pro drobné nákupy v místě a na výletě
  • spodní prádlo a další obvyklé oblečení
  • Plastový hrneček nebo kelímek na pití, příbor
  • PRŮKAZKU POJIŠŤOVNY – stačí kopie

Mobilní telefony a jinou elektroniku si děti berou na vlastní nebezpečí. Použití je možné pouze v osobním volnu po dohodě s vedoucími.

Rodiče dají dětem stravu (jídlo a pití) na celý první den (začínáme v pondělí snídaní)!!!

Všichni účastníci budou mít s sebou jízdní kolo, které slouží pro kondiční tréninky a výlety po okolí. Kolo musí být opatřeno zámkem nejlépe lankovým. Součástí povinného vybavení je i HELMA, tak aby se každý mohl účastni běžného silničního provozu.

Kolo je nezbytné přivézt ve velmi dobrém technickém stavu !!!

Případnou opravu je možno zajistit pouze přes cykloservis ve Strakonicích a každý si hradí sám.

V Liberci doporučujeme partnerskou prodejnu i servis https://www.ok-sport.cz/

Upozorněte Vaše dítě, že musí být maximálně ukázněné při jízdě na kole a poslouchat vedoucí.

Případné další připojištění pro tuto akci si každý účastník vybaví sám před odjezdem.

Každý účastník musí být na soustředění dobře fyzicky připraven :

Fyzická připravenost se samozřejmě liší podle věku zúčastněného. Minimální doporučená délka přípravy je tři týdny před odjezdem. Starší a zkušenější vědí.

U mladších se předpokládá dobrá zdatnost v jízdě na kole Celodenní výlet u menších družstev se pohybuje v rozmezí 40 – 50 km. Starší zase vědí.

Velmi důležitá je též příprava na běh. Standartním testem na soustředění je běh na 6 km ! Minimální individuální příprava v posledních 14 dnech před nástupem je 5x krátký běžecký trénink v délce 10 – 30 min. Zahajte kratší délkou běhu a potupně zvyšujte zátěž. Trénink je vhodné opakovat 3x v týdnu. Při individuální běžecké přípravě není nutná rychlost, ale vytrvalost !

V Liberci 7.5.2020

Vedoucí akce : Ing.Petr Kořínek mob. 603 864 491

Podrobnosti

Zahájení:
9. 8. 2020 @ 9:30
Ukončení:
22. 8. 2020 @ 13:00
Rubrika Akce:

Pořadatel

PKLbc

Místo konání

Strakonice
Na Křemelce 305
Strakonice, 386 01 Česká republika
+ Google Mapa