}

Šťastná třináctka libereckých plavců se druhou březnovou sobotu vydala závodit do Rumburku. Na tamní 5. Velké ceně se mezi četnou severočeskou konkurencí reprezentanti PKLbc blýskali jak na výsledkových listinách, tak na stupních vítězů.

Mezi zúčastněnými bylo mnoho zástupců ročníků 2010 až 2015, u nichž dominovaly starty na 100 m a 200 m. Celkem padlo medailí a více než 40 osobních rekordů.

Nejvíce cenných kovů si vybojoval Teodor Lexa, který si domů přivezl 2 zlaté za 100 m znak a 200 m volný způsob, jedno stříbro za 100 polohový závod a bronz za 100 m volný způsob, přičemž se mu podařilo pokořit všechny své osobní rekordy.

Několik medailových příček obsadili také Josefína Jandejsková, která si doplaval pro jedno stříbrné místo a dvě bronzová a Anička Kahanová se ziskem jedné bronzové medaile.

Téměř každý zúčastněný překonal alespoň jeden osobák a 4 borci dokonce přepsaly své osobáky všechny.

Rumburské závody byly další vítanou příležitostí, jak zužitkovat veškerou dřinu během tréninku, což se plavcům povedlo na jedničku, a nyní nezbývá než ve snaze vytrvat a těšit se na další závody.