}

V sobotu 11.5. se naši mladší plavci účastnili závodů v Děčíně, kterých se zpravidla účastní nejmladší plavecké naděje z celé republiky. Za náš oddíl zde o medaile a osobní rekordy bojovalo 26 plavců, všichni ročníku 2010 a mladší. Závody byly pro plavce a trenéry především kontrolní, mělo se ukázat, jak jsou připraveni na blížící se vrchol letní sezony v plné tréninkové zátěži a po čtyřdenním soustředění ve Strakonicích, kde dostali pořádně zabrat. A vypadá to, že jsou připraveni dobře. Posuďte sami: Karolína Kavanová získala 3x 1. místo, 1x 2. místo a 1x 3. místo, Josefína Jandejsková 2x 2. místo a 1x 3. místo a Theodor Lexa vybojoval 3x 1. místo a 2x 2. místo. Na medailové pozice dosáhli ještě Klára Bartoňová, Max Brodský a Štěpán Hušek. Ostatní si vylepšili svá osobní maxima nebo alespoň zjistili, co mají ještě zlepšit.

Závody tedy prověřily připravenost plavců na blížící se vrchol sezony – Krajský přebor žactva, ze kterého se mohou kvalifikovat na Pohár Čech nebo MČR. Tak jim přejme hodně síly, aby na KPŽ v České Lípě mohli předvést maximální výkony.

JZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *