}

Letos se v libereckém bazénu již podruhé uskutečnila Velká cena Liberce pořádaná Sportovním plaveckým klubem Slavia Liberec, které se účastnili ti nejlepší plavci z celé republiky. Závody začínaly 20. května v páteční odpoledne a 22. května nedělním polednem končily. Během toho jsme mohli sledovat výborné výkony nejen libereckých plavců. Součástí byla také místní specialita – vložený závod výzvy Plav jako o závod!

V páteční disciplíně 400 m polohový závod se na prvním místě nekompromisně umístil liberecký reprezentant Jakub Bursa, který ve finále zvítězil s časem 4:34,90 a téměř devítisekundovým předstihem proti svým soupeřům. Po tomto závodu si Kuba Bursa ještě zaplaval 200 m prsa a 400 m volný způsob, v těchto disciplínách opět obsadil pokaždé první příčku, a 200 m volný způsob, kdy vyšplhal tentokrát na místo třetí.

Mužské kategorii 2009 a mladší dominoval náš reprezentant Sam Duck, který si pro zlatou medaili doplaval hned čtyřikrát – v disciplínách 200 m prsa, 100 m znak, 100 m prsa a hlavně 200 m polohový závod, jehož finále doplavával v čase 2:35,86 s téměř čtyřsekundovým náskokem oproti soupeřům. Ke zlatým medailím Sam přihodil ještě jednu stříbrnou, jednu bronzovou a jednu bramborovou.

Obdivuhodné výkony také podala v ženské kategorii 2009 a mladší Klára Ella Matošková, která vybojovala dvě první místa za 100 m volný způsob a 50 m znak a dvě druhá místa za 200 m polohový závod a 50 m prsa.

Mezi nejúspěšnější liberecké plavce se dostali také Pepa a Honza Jurčíkovi, Háňa Kořínková, Matěj Služevský, Vojta Krejzar, Káťa Vojtová nebo Lukáš Brabec, kteří všichni zaznamenali několikero umístění v první desítce nejlepších. A ani výkony ostatních nesmí zůstat bez povšimnutí, velká spousta našich plavců si zlepšila své osobní rekordy a umístila se na krásných příčkách.

Součástí sobotního programu bylo také finále plavecké výzvy pro veřejnost Plav jako o závod. Na profesionálně připraveném bazéně a v závodní atmosféře se předvedli odvážní finalisté, kteří měli nejlepší časy na 100m volným způsobem. Za skandování tribun doplavali zdárně do cíle a odnesli si ceny a respekt všech přítomných!

Atmosféru si můžete připomenout díky fotkám od Oty Mrákoty ZDE.

Těšíme se na další závody.

 

Jakub Regner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *