}

Závodů na nejvyšší možné republikové úrovni se o víkendu zúčastnila pětice plavců PKLbc na Poháru jedenáctiletého žactva v Kladně. Reprezentovali příkladně, jak ostatně svědčí statistika: při 23 individuálních startech si 17x vylepšili osobní rekord. A pro posílení týmového ducha si ještě plaváčci dali obě štafety.

Do středních Čech se vydala sestava Kačka Adámková, Ondra Bernkopf, Emma Knoblochová, Víťa Rožec a Kuba Šebelka. Kačka startovala v individuálních závodech třikrát – na 100Z obsadila 28. místo, při kraulové dvoustovce zrychlila svůj osobák o šest vteřin a poskočila na 19. příčku a na 200Z se díky pětivteřinovému zlepšení umístila na 21. místě.

Ondra plaval závodů šest a hned čtyřikrát si zvládl zlepšit osobní rekord. Nejlepšího umístění dosáhl na 200PZ, při které byl osmý. Na 400VZ umazal z přihlášeného času devět vteřin a umístil se na 10. místě, stejnou pozici pak obsadil na trati 200Z. Při znakové stovce byl 12., jeho výkon na 200P stačil na 17. pozici a 200VZ zakončil 21. místem.

Emma startovala na 100Z, kde obsadila 25. místo. Na dvounásobné trati si vylepšila čas o osm vteřin a zařadila se na 17. příčku.

Víťa závodil v šesti disciplínách, při všech se mu povedlo být v TOP10 a jen jednou si nevylepšil přihlášený čas. Nejlepšího umístění dosáhl při 200Z, když obsadil páté místo. Třikrát obsadil šestou pozici na tratích 100Z, 100M a 200PZ. Sedmý byl na 400VZ, kde se mu povedlo nejvíce posunout svůj osobní rekord – o téměř osm vteřin. A 100VZ dokončil na 9. místě.

Šestkrát skočil do vody Kuba, který si zlepšil osobák pětkrát. S výkony se mu podařilo dvakrát umístit na 10. místě – při 200P a 200PZ. Na 11. příčku se zařadil díky výkonu na 100P. Na motýlovém sprintu docílil dokonce čtyřvteřinového zlepšení a zařadil se na 15. místo. Výkon na 100M mu vynesl 16. pozici. Při 100PZ dohmátl jako 27.

Každý den si naši závodníci zaplavali jednu štafetu. V sobotu se předvedli Emma, Kuba, Vítek a Kačka na polohovém závodě, kde se probojovali na 11. místo. Nedělní kraulovou štafetu poslali Ondra, Emma, Kačka a Víťa dokonce na 10. příčku.

Byla to parádní jízda. Jsme moc rádi, že nás tak talentované děti reprezentují, časy se jim zlepšují a výsledky je snad motivují do dalšího snažení. Děkujeme a těšíme se na vše, co ještě přijde.