}

Dělá nám opravdu velkou radost, že alespoň někdo z našich členů může nejen trénovat, ale i závodit. Kateřina odletěla hodně daleko, ale rozhodně se to vyplatilo a sezona v NCAA ji vyšla báječně. Nejen, že si vylepšila svá osobní maxima, ale také byla velmi platnou členkou teamu CUM, který dosáhl historicky nejlepšího umístění.

Zde si můžete přečíst její slova o první sezoně za velkou louží :

Minulý týden jsem se se svým týmem zúčastnila NCAA Division 2. Jedná se o Mistrovství vysokých škol v Americe. Závody se konaly v Birminghamu v Alabamě. NCAA se zúčastnilo 34 ženských týmů. Můj team CMU se umístilo na krásném 12. místě, což je nejlepší umístění v celé historii. Body pro svoji školu získáváte v A i B finále. Nejprve jsem se představila na 200 (yard=0,914 m) volný způsob, kde jsem si vytvořila osobní rekord, ale finále to nestačilo. Čas 1:51,50 mi stačil na 22. místo. V pátek mě čekalo 500 yard volný způsob a štafeta 4×200 volný způsob. 500 kraul 5:01.89 a 23. místo. Štafeta se plavala odpoledne ve finálovém bloku. Tato štafeta byla velice očekávaná, protože jsme byly přihlášené s 2. nejlepším časem. Nakonec jsme   doplavaly na krásném 5. místě a tím se umístily do top 8 poprvé v historii všech štafet naší školy. Poslední den mě čekal 200 znak. A finále mi uniklo o jedno místo (0,5 s). Postoupila jsem jako 1. do B finále časem 2:00,22. V odpoledním finále se mi podařilo vylepšit čas na 1:59,85 a to stačilo na celkové 11. místo, které také bylo mým nejlepším individuálním umístěním. Atmosféra závodu byla naprosto skvělá a celkově jsem si závody nesmírně užila. Zdravím Vás všechny moc do ČR a děkuji všem za podporu a fandění. Moc si toho vážím. Kateřina Matošková

My děkujeme za krásný příspěvek a hlavně parádní výkony. Držíme palce ať to Kateřině vydrží co nejdéle.

Sledujeme to sice z velké dálky, ale je zřejmé, pokud se chce jde trénovat a závodit i v této nelehké době. Pravidla jsou přísná a nekompromisní. Na to jsou sportovci zvyklí a vždy museli pravidla dodržovat, jinak přišla diskvalifikace a tím byla zmařena celá dlouhá práce v tréninku.  Budeme doufat, že situace i u nás, brzo umožní návrat k činnosti, která jednoznačně přispívá k fyzickému i duševnímu zdraví všech. Start bude po tak dlouhé době komplikovaný, ale pevně věřím, že to zvládneme. Čím dříve šanci dostaneme, tím samozřejmě lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *