}

V sobotu 4. 3. se v libereckém bazéně uskutečnil Krajský přebor Libereckého kraje na dlouhé tratě, který byl netradičně „rozdělený“ – na pomezí ranních a dopoledních hodin se konal závod juniorů a starších na 50m bazéně, před polednem pak závodili žáci na 25m bazéně. Starší plavci měli po dlouhé době možnost v plné míře předvést své schopnosti na delších disciplínách a pro spoustu mladších byly takto dlouhé tratě premiéra.

V první půli dopoledne závodilo celkem 18 reprezentantů PKLbc patřících mezi starší žáky a juniory. Každý z nich plaval právě jednu z disciplín, mezi které patřilo 400 m volný způsob, 800 m volný způsob a 1500 m volný způsob. V závodě na 800 m překonali svůj osobní rekord Amálka Chroustová a Honza Čech, přičemž na 1. místě se umístili Adina Bursová a Honza Jurčík. Mezi účastníky 1500m závodu si svůj dosavadní nejlepší čas zlepšili Káťa Kubátová, Pepa Jurčík, Dan Michalík, Ivan Popov a Kuba Procházka, z nichž Káťa a Pepa obsadili první příčku.

Po jedenácté hodině začaly na 25m bazéně tytéž závody, jejichž účastníky ovšem byli žáci. Těch se z našich řad zúčastnilo 35 a podařilo se jim překonat velké množství osobních rekordů. V závodě na 400 m volný způsob se podařilo osobní rekord překonat Kristýně Uhrové, Ádě Sudkové, Lucce Schmidtové, Janě Seifertové, Šárce Procházkové a Kubovi Čejkovi. V disciplíně 800 m volný způsob si zlepšili svůj osobní rekord Klára Bartoňová, Soňa Burianová, Anička Jabůrková, Magda Jandejsková, Ema Jechová, Emma Knoblochová, Ester Krejsová, Natálka Mošnová, Míša Patzáková, Žofka Perglová, Eliška Silná, Kačka Vrzáňová, Matěj Uher a Lukáš Brabec. Na trati 1500 m volný způsob překovali své osobáky Honza Kunst, Víťa Podzimek, Yehor Popov, Ondra Schmidt, Kuba Šebelka a Pepa Zikeš. Celkově se z 35 zúčastněných umístilo 21 závodníků na jedné ze tří příček, z nichž 9 si domů odneslo zlatou medaili.

Závody byly také příležitostí pro nově zaškolené plavecké rozhodčí, jejichž největší část tvořili naši starší plavci, provést praxi a dokončit tak jejich kvalifikaci.

Během soboty všichni plavci předvedli skvělý výkon a spoustě závodníkům se povedlo vylepšit své osobní rekordy. Dlouhé tratě byly dalším zpestřením nové plavecké sezóny, která už jede v plném proudu.