}

Hned čtyři ocenění v absolutním pořadí a třináct medailí ve své věkové kategorii. To je sumarizace výkonů libereckých plavců, kterých dosáhli o prvním listopadovém víkendu, kdy se konalo mezinárodní mistrovství České republiky masters pro kategorie starší 25 let. Slavia zde měla pětičlenný tým. Každému se povedlo vylovit z bazénu alespoň dva cenné kovy. Úspěch zaznamenali také díky společnému úsilí ve štafetách.

V českolipském bazénu se nejvíce zadařilo Tomáši Přibylovi, který si odvezl celkem čtyři medaile ze své kategorie. První doplaval na 400 volným způsobem, 200 i 100 polohovým závodem a druhý skončil na 50 motýlem. Jeho výkony při dlouhém kraulu byl dokonce nejlepším v absolutním pořadí a polohovou dvoustovkou se řadil na třetí příčku.

Velice úspěšná byla také Monika Hӓndelová. Třikrát skočila do vody a třikrát brala zlatou medaili ve své kategorii, to se jí podařilo na tratích 50 i 200 motýlem a 100 znakem. Na motýlové dvoustovce zvítězila také v hodnocení absolutního pořadí a výkon u znaku ji vyzdvihl na třetí pozici.

Další ženou ve výpravě byla Pavlína Jungová, která vystoupala na stupně vítězů dvakrát. Při kraulové stovce na stupínek nejvyšší a na 200 prsa brala stříbro.

Po dvou medailích brali také Jan Zikeš a Vojtěch Grande. Honzovi se povedla prsová stovka, při které doplaval první v kategorii. Výkonem na 400 volným způsobem si pak zajistil bronzovou medaili. Vojta zase vyhrál motýlovou stovku a druhý skončil při krátké polohovce.

Náš tým postavil obě mixové štafety – volným způsobem a polohově. Monice, Pavlíně, Honzovi a Tomášovi se více povedla ta kraulová, na které dokonce obsadili druhé místo v kategorii.

Klub může být právem hrdý na své reprezentanty, ke kterým míří gratulace. Všichni masters se na mistrovství předvedli ve skvělé formě. Nyní většina z nich plní funkci trenéra, a tak se dosažené výsledky mohou stát dobrou motivací pro jejich svěřence.

An

Poznámka redakce : Na úvodní fotografii nelze opomenout Janu Urbanovou, velmi kvalitní a férovou rozhodčí a trenérku. Také trenérku Annu Urbanovou, pravidelnou pisatelku velmi kvalitních příspěvků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *