}

V sobotu 29. ledna jsme odstartovali závodní sezónu pro rok 2022. Vyrazili jsme do České Lípy na 1. kolo MČR družstev, kde se naši plavci mezi krajskou konkurencí ukázali jako ti nejlepší. Domu jsme tak přivezli nejen skvělé výkony, ale také naději na postup do dalšího kola.

Ve startovní listině jsme se prezentovali hned ve třech sestavách. Přestože velkou část našich plavců zasáhl v posledním týdnu covid, nebo nutná karanténa, dalších 39 svěřenců mohlo poměřit své síly. Závody družstev jsou specifické tím, že se na nich plavou všechny disciplíny – od 50m po 1500m. Na start každé z nich se musí postavit alespoň jeden zástupce, nutné je odplavat také štafety. Plavci se za těchto pravidel mohou prakticky spolehnout na to, budou závodit v některé z méně oblíbených disciplín a vyzkouší si něco, co běžně neabsolvují.

Po čase si naši svěřenci zaplavali dlouhé tratě, což znamenalo až minutové osobní rekordy. Ty se však našim dětem dařilo vylepšovat i při jejich klasických disciplínách. Hned devíti plavcům se podařilo pokaždé dohmátnout s lepším než přihlášeným časem. Těmito tzv. zlatými dětmi jsou jmenovitě Kačka Adámková, Anička Jabůrková, Bára Kahanová, Emma Knoblochová, Dan Michalík, Pepa Paclt, Natka Trávníčková, Adélka Šimůnková a Antonios Zampias.

Skvěle nicméně plavali úplně všichni. Díky výkonům našich plavců jsme se umisťovali na předních příčkách nejen v jednotlivcích, ale také ve štafetách. Družstvo A dokonce opanovalo tři z nich a na čtvrté bylo druhé. To je symfonie!

Můžeme jen doufat, že se obdobným způsobem bude dařit na nadcházejících závodech, kde už každý sice každý poplave za sebe, ale budeme v tom všichni společně. Děkujeme za parádní reprezentaci a vzhůru do tréninku.

Fotografie ze závodů naleznete ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *