}

Litoměřice o víkendu hostily Zimní mistrovství České republiky mladšího žactva. Sportovní plavecký klub Slavia Liberec reprezentovala šestice plavců, kteří byli nadmíru úspěšní. Dohromady plavali 26 startů, na kterých se jim podařilo vyplavat hned 18 osobních rekordů. Velká paráda pak bylo sledovat závod žaček na 400m volným způsobem, Ela Matošková v něm dokázala dohmátnout jako třetí.

Čtyři dívky a dva chlapci se vypravili rozvířit vody litoměřického bazénu. Eliška Silná se postavila na tři starty. Při 800VZ obsadila 24. místo, 200Z jí těsně uteklo pokoření osobního rekordu a brala 29. místo, na 400PZ už svůj čas vylepšila – dokonce o osm vteřin a zařadila se na 26. příčku.

Stejné závody plavala Adélka Šimůnková. Té se podařilo vylepšit výkon na 800VZ o půl minuty a obsadit 22. místo, 200Z doplavala jako 23. a 400PZ s vteřinovým zlepšením znamenal konečné 27. místo.

Pětkrát a pokaždé v osobním rekordu plavala v Litoměřicích Emma Jechová. Na 100M dohmátla 20., 200VZ dokončila 12., při 200M vyplavala 19. místo. Polohovkovou čtyřstovku doplavala 21. a zlepšila se o 12 vteřin, na kraulovou čtyřstovku posunula osobák dokonce o 15 vteřin a obsadila 10. příčku.

Klára Ela Matošková startovala šestkrát a vylepšit přihlášené časy se jí povedlo v polovině případů. Veleúspěšná však byla na 400VZ, kde dohmátla na 3. místě v republice. Osobák si udělala ještě na 200VZ, při kterém skončila 5. a na 100PZ, kde brala 14. místo. Znakovou stovku doplavala 12., dvoustovku pak na 8. místě. Při 400PZ byla 9. v pořadí.

Po třech startech měl Lukáš Brabec. Zlepšit si přihlášený čas dokázal na 50VZ, zařadil se na 23. místo. Na 100M obsadil 29. příčku a 400PZ doplaval na 30. místě.

Šest startů, stejný počet osobních rekordů a jednu bramboru si odvezl z mistrovství Samuel Duck. Těsně pod stupni vítězů skončil na 200P, na poloviční trati bral 8. místo, dvakrát 9. byl na 200VZ a 200Z. Při znakové stovce obsadil 13. příčku a na 200PZ se umístil 16.

Plavci PKLbc postavili také dvě štafety. Nejprve plavala děvčata polohovku. Sestava Ela, Adélka, Emma a Eliška vybojovala 4. místo. Tým pro kraulové klání ve složení Lukáš, Emma, Ela a Sam doplaval na 5. místě. Parádně tak děti zakončily zimní mistrovství. Máme velkou radost z jejich výkonů a už se těšíme, co za překvapení nám přichystají na letní sezónu.

Fotky ze závodů si můžete prohlédnout zde.