}

Ve dnech 14. – 16. 10 2022 se naši dorostenci zúčastnili 5. kola Českého poháru – Plzeňských sprintů.

Jedná se o oblíbené, prestižní závody s účastí české reprezentace a špiček evropského plavání na krátkém, 10-ti dráhovém bazénu – skutečně vypadá kratší 😊 – v Plzni.

I letos bylo na co koukat 😊. Padaly rekordy ČR v juniorské o dospělácké kategorii a také rekordy meatingu a mnoho osobních rekordů.

Naši plavci rozhodně nezůstali stranou! Kuba Bursa se blýskl dvěma A finále a rekordem meatingu na 200PZ v čase 01:57,72. Přidal i výborný osobní rekord na 400PZ 04:12,17.

Velmi dobře do republikových tabulek mladších juniorů promluvili bratři Jurčíci – Ogi zaznamenal 6 osobních rekordů, Pepis mu byl v patách s 5-ti osobáky. Jejich „průvodcem ve světě dospělých“ byl Vojta Sázavský, který letos k roli vysokoškoláka přidal i roli trenéra, a tak mu na trénink zbývá výrazně méně času. I tak se mu podařil 1 osobák a 5 sezónních zlepšení.

Výborně se také uvedla děvčata – Annika zaznamenala 3 osobáky a 2 „skoro osobáky“ , Adinka také 3, vlastně téměř 4 osobáky, Maky se i po krátké rekonvalescenci na ne vždy obvyklých tratích povedl 1 osobák a 5 velkých přiblížení k OR.

Všem moc děkujeme a skvělou reprezentaci oddílu. Věříme, že na blížícím se MČR se neztratíte!

Fotogalerie ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *