}

Po covidové pauze se letos opět uskutečnilo tradiční vyhlašování nejlepších sportovců Sportovního plaveckého klubu Slavia Liberec a ohlédnutí za loňskou plaveckou sezónou.

V úterní podvečer se v posluchárně Technické univerzity v Liberci shromáždili ve velice hojném počtu naši plavci a jejich rodiče, trenéři a ostatní členové libereckého klubu, aby společně zhodnotili uplynulý rok.

Po úvodním slovu předsedy Petra Kořínka trenéři z každého družstva promluvili, jak se plavalo v minulé sezóně, byla zmíněná struktura organizace PKLbc, ekonomické výsledky klubu a připomněli jsme si veškeré dění v roce 2021.

Loňská sezóna se nesla ve znamení koronaviru, v lednu byly zavřené bazény a zrušena všechna soustředění a závody. V dubnu jsme se však konečně dostali do vody a 4. června se nám podařilo uspořádat Velkou cenu Liberce – první velké závody v libereckém bazéně po několika desetiletích. Naši plavci se zúčastnili Mistrovství ČR v Ústí nad Labem a Jakub Bursa si na Mistrovství Evropy juniorů v Římě doplaval pro stříbrnou medaili, přičemž pokořil dvakrát český juniorský rekord a jednou český seniorský rekord na 200 m polohový závod.

V srpnu jsme odjeli jako ve všech předchozích letech na letní soustředění do Strakonic, kde si plavci dali náramně do těla, aby mohli vplavat do druhé poloviny sezóny ve skvělé kondici. A od září se už plavání rozjelo naplno, uskutečnilo se 20 závodů, několik soustředění, plavci se zúčastnili Pohárů ČR a Mistrovství ČR a sezóna byla ukončena tradiční Vánoční cenou Liberce spojenou s lovem kapra z bazénu.

Po shrnutí roku se na úterní sešlosti odehrála hlavní část programu – vyhlašování nejlepších libereckých plavců za rok 2021. Celkem se podařilo našim 23 reprezentantům kvalifikovat se na Mistrovství České republiky, kde zaplavali 87 startů. Honza Jurčík z Mistrovství ČR v Prostějově přijel s bronzovou medailí z disciplíny 200 motýl a Klára Ella Matošková přivezla z Litoměřic bronz ze závodu na 400 metrů kraulem. Borci, kteří se těchto a dalších Mistrovství ČR a Pohárů ČR zúčastnili, dostali jak věcné odměny v podobě plaveckého vybavení od Aquafeelu, tak i finanční odměnu.

Po vyhlašování cen byly krátce shrnuty akce, které proběhly už v roce 2022 a mezi něž patřilo například lednové běžkařské soustředění v Horních Mísečkách, 1. kolo MČR družstev, soustředění ve slovenském Šamoríně či Mistrovství ČR juniorů v novém termínu. Přišlo také nastínění toho, co nás v roce 2022 teprve čeká, zmíněn byl důležitý administrativní krok v podobě spuštění portálu na klubové platby a na konci programu byl čas pro diskusi.

A aby plavci neodešli s prázdnou, každý z nich dostal stylové ponožky s logem klubu. Fotografie si můžete prohlédnout ZDE.