}

Podzimní prázdniny byly i letos pro plavce nabité. Konalo se třídenní příměstské soustředění v libereckém bazéně pro družstva 3.1 až 1, při kterém jsme pořádně ladili formu, a to jak v bazéně, tak na souši.

Den započal rozcvičkou v 8:00, při níž jsme dynamicky rozhýbali všechny části těla. V 9.00 jsme skákali do bazénu na dvouhodinovou plaveckou fázi. Během tréninku jsme se zaměřili převážně na dlouhé tratě – tedy zlepšovali naši výkonnostní stránku. S ohledem na blížící se krajské přebory v Jablonci jsme ale neopomněli ani rychlost a tempové plavaní. Kilometráž ranního tréninku postupně po družstvech šplhala až k 6 kilometrům.

V 11:30 jsme se šli najíst do bazénové pizzerie. Po něm jsme si dali nutný polední klid.

Odpolední program odstartoval suchý trénink, při kterém jsme cvičili na pomezí posilování a jógy. Pěkně zahřátí jsme ve 14:30 skákali do bazénu na druhou fázi ve vodě, která oproti té ranní trvala hodinu a půl. Pak už byl čas na domácí regeneraci před dalším ranním skokem do vody.

V pátek odpoledne jsme si za odměnu vysloužili regeneraci v dětské sauně. Během dne uplavala starší plavecká družstva kolem 10 kilometrů. Celkem jsme zhltli za celé soustředění více než 30 kilometrů.

Soustředění bylo výkonnostně náročné, ovšem všichni plavci se ho zhostili na výbornou. Patří jim za to velká pochvala. Ve výborně formě nyní čekáme na další závody, abychom zazářili!

Podívejte se na to, jak moc si to plavci užívali, tak fotogalerii máte ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *