}

Trojice libereckých reprezentantů se o víkendu 10. a 11. června zúčastnila Letního poháru ČR desetiletých v Kladně – jednoho z neprestižnějších závodů. Plavci se museli utkat s dravou konkurencí z celých Čech, Matěj Kašše, Laura Perničková a Jana Seifertová však odvedli skvělou práci – pokořili většinou svých osobních rekordů a dokonce cinkl bronz.

Jana Seifertová závodila celkem v šesti disciplínách – nejlepšího výsledku dosáhla na trati 100 M, na níž nejenže výrazně zlepšila svůj čas, dokonce se umístila na krásné 6. příčce. Na 9. místě se umístila i v disciplíně 200 PZ, přičemž ze svého osobního rekordu strhla téměř osm vteřin. Ostatně zlepšit se jí podařilo 5 osobních rekordů z 6 startů.

Matěj Kašše závodil v disciplíně 50 Z, v níž však výrazně zlepšil svůj dosavadní nejlepší čas a umístil se na 28. místě.

Laura Perničková závodila opět v 6 disciplínách, přičemž se jí povedlo pokaždé se umístit v první desítce. Na trati 100 P si dokonce se sekundovým zlepšením osobáku dohmátla pro bronz! V závodě 200 PZ si poté doplavala pro výbornou 4. příčku, opět s několikasekundovým zlepšením, a v disciplíně 400 VZ si svůj čas zlepšila suverénně nejvíce – téměř o 15 s. Své osobní rekordy pokořila vyjma jednoho startu na všech tratích.

Závodění v prestižní soutěži, jakou je český pohár, se trojice našich reprezentantů zhostila více než výborně – plavci předvedli skvělé výkony a zaznamenali krásné výsledky. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci!