}

O víkendu jsme se v Jablonci zúčastnili přeborů Libereckého kraje. Pro mnohé z nás to byl vrchol sezóny. Soutěžilo 58 dětí a společně vyplavaly celkem 171 medailí. Dokonce jsme postavily hned několik sestav pro štafety, se kterými se nám podařilo vybojovat taktéž cenné kovy.

Plavci Sportovního plaveckého klubu Slavia Liberec se v konkurenci ostatních oddílů z kraje opravdu neztratili. První místo vybojovali 56x, stříbrnou medaili 53x a bronz dokonce 62x. Několik plaváčků také bylo sbírat brambory, nicméně ty na příštích „krajáčích“ vyměníme za ozdoby na krku.

Už se stalo tradicí, že v našich řadách najdeme plavce, kteří jsou schopní vyhrát každý závod, na jehož start nastoupí. V Jablonci jsme měli tyto plavce hned dva. Hanička Kořínková vyplavala zlaté medaile ve svých pěti závodech. Sam Duck vystoupal na první příčku stupňů vítězů dokonce sedmkrát.

Máme mezi sebou samé talentované plavce, proto je velice snadné skládat štafety. Na jabloneckých závodech se předvedlo vícero sestav. A třem z nich se podařilo probojovat na stupně vítězů. První místo obsadila mixová štafeta na 4x50m volným způsobem. Společnými silami vítězství dosáhli Kačka Vojtová, Pepa Jurčík, Annika Mlčochová a Matěj Služevský. Uspět se podařilo ve stejném závodě i plavcům ročníku 2010 a mladších. Třetí místo vyplavali krauleři Kuba Šebelka, Kačenka Vrzáňová, Kačka Adámková a Ondra Bernkopf. Obdobné sestavě se dařilo také při polohové štafetě. Druhé místo v ní vyplavali Emma Knoblochová, Kuba Šebelka, Ondra Bernkopf a Kačka Adámková.

Kromě celkem 171 medailí mají naši plavci na kontě především mnoho osobních rekordů – a o ty nám jde především. Vstávání na ranní tréninky, kdy se nechce z vyhřáté postele, odcházení z odpoledních tréninků, kdy je už dávno tma a pokaždé je po nich velký hlad. Je vidět, že to všechno nepřichází vniveč a odmakané tréninky přináší úspěchy a kýžený posun.

Nyní si držme palce, ať se co nejvíce z nás povede kvalifikovat se na Mistrovství České republiky nebo pro menší Pohár ČR. Ale hlavně si gratulujme a přejme si úspěch. Děkujme také trenérům za jejich přípravu. Těšme se na další porci kilometrů.

An

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *