}

Ve dnech 10. – 11.12. 2022 se našich plavců zúčastnilo Zimního MČR žactva ročník 2009.

I pro tuto žákovskou kategorii je již nominace na MČR velkým úspěchem, protože v konkurenci plavců z celé republiky je přijato pouze 24 nejlepších v ročníku. V rychlé vodě trutnovského bazénu byla nominace pouze začátkem.

Našimi nominovanými byli Sam Duck, Ester Krejsová, Emmka Jechová, Áďa Šimůnková a Ela Matošková.

I přes mírně rozpačité a trochu nesebevědomé pocity a výroky před odjezdem, z toho nakonec byly medailové žně!

Sam Duck  je naším nadějným prsařem a polohovkářem. Prokázal výbornou formu, bojovnost ale i mladickou nerozvážnost a lehkovážnost, která ho stála kov nejcennější.

Na své hlavní trati 200P získal ve výborném sólo závodě, kdy vedl 195 m, krásnou stříbrnou medaili!  Své ostatní starty proměnil výraznými osobáky v umístění od bramborového 4. místa na 100PZ a 7. místa na 100P až do místa 13.

Ester Krejsovou, bohužel velmi trápily nemoci a tak na Mistrovství odjížděla oslabená. Ester je však velká bojovnice a i přes jasný handicap se na svých hlavních motýlkových tratích vůbec neztratila. Vždy se velmi přiblížila osobnímu rekordu a umístila se na 6. a 7. místě na 100M a 200M. Ester se podařilo dorovnat osobák i na 200PZ. Na 400PZ, která je také její hlavní tratí, ji již nestačily síly. Ester si zaslouží velkou pochvalu, kdy sama sobě „nedarovala ani metr“ a nejtěžší tratě zvládla se ctí. Věříme, že na letním mistráku si to vynahradí.

Emmce Jechové se podařilo přiblížit ke všem svým osobákům. Aktuálně vlastně nemá vyhraněný hlavní způsob a plave zvláštní kombinaci motýlkových, kraulových a znakových disciplín.  Emminka se umístila mezi 15. – 21. místem. Ukazuje se, že její velkou motivací jsou štafety, kde si osobní rekordy umí zlepšit. Doufejme, že tento náboj Emmka přenese i do svých individuálních disciplín.

Adélka Šimůnková  se nominovala na 800VZ, kde se jí podařilo dorovnat osobní rekord a obhájit 21. místo v republikových tabulkách. Adélka se také ukázala jako významný prvek ve štafetě, kdy i díky jejím výkonům se obě naše dívčí štafety umístily na 5. a 6. místě.

Ela Matošková je naší nadějnou kraulařkou. Prokázala také skvělou formu. Svým neskonale bojovným výkonem získala v dramatických závodech na 800VZ a 400VZ nádherná 3. místa! Elinka si také zlepšila své osobní rekordy na ostatní starty, na 200VZ se umístila na 5. místě a na 400PZ na místě 8.