}

Naši otužilí plavci a plavkyně porovnali své síly v dalším závodě ze série Českého poháru v zimní plavání, který se konal v sobotu 15. ledna 2022 na Jizeře v Mladé Boleslavi. Organizátoři závodu připravili zázemí i občerstvení v nové loděnici na Krásné louce za podpory oddílu vodních skautů a Agility. Na tratích o délce 1000 m, 750 m, 500 m a 250 m poměřilo své síly 157 plavců. Byla zde i stometrová trať pro začínající a rekreační otužilecké plavce, soutěže se účastnili také zahraniční plavci.

Všichni prokázali odhodlání a nebojácnost, když ponořili svá těla do vody, která měla pouhé 2,4 °C. Teplota vzduchu byla čtyři stupně nad nulou. Díky většímu proudu řeky (15 – 23 m/min povrchově) byly tratě vedeny po proudu řeky Jizery se společným cílem pro všechny tratě. Při akci byli v pohotovosti hasiči na člunech i záchranáři na břehu.

Z našich plavců uplaval trať 750 m Marcel Škarohlíd, trať 500 m Lucie Škarohlídová, trať 250 m Dita Nováková, Radek Laušman a Jaroslav Petříček (všichni tři si tak vyplavali III. výkonnostní stupeň) a trať 100 m (chybně postavena proti proudu s délkou plavání jak na trati 250 m po proudu!!!) doprovod Petr Polák a Vítek Škarohlíd (2009), který byl zároveň nejmladším účastníkem. Největší úspěch dosáhla naše Dita, která skončila na bedně a na trati 250 m obsadila třetí příčku.

Fotodokumentaci ze závodu si můžete prohlédnout ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *