}

POSTUPUJEME !!!


Dne 28.1. 2023 se konalo 1. kolo Mistrovství České Republiky družstev. Jedná se o třístupňovou soutěž – základní kolo, semifinále a finále.

V rámci každého družstva musí být obsazeny všechny disciplíny dvěma závodníky. Již to je mnohdy limitující pro sestavení družstva, protože například disciplína 200M nebo 400PZ bývá pro některé plavce úskalím. Pro výsledky družstva se sčítají body FINA za jednotlivé výkony závodníků a štafet.

Do semifinále postupují družstva na základě bodového zisku do dvou oblastí Čechy a Morava po 16 družstvech mužů a 16 družstvech žen v každé oblasti.

Náš oddíl pro letošní závody družstev dokázal sestavit 3 družstva mužů a 3 družstva žen.

Pro letní sezónu se jedná o první závody, tedy se na závody speciálně nepřipravujeme „laděním“. Ideálním cílem závodníků i trenérů je zaplavat časy přibližující se finálnímu osobnímu rekordu z konce zimní sezóny.

To se všem podařilo splnit a některým i překonat a zaplavat si osobák!

Bonbónkem celých závodů je, že se po dlouhé době podařilo postoupit do semifinále oběma  družstvům – mužů i žen.

Všem našim zúčastněným GRATULUJEME !

PARÁDNÍ VSTUP DO NOVÉ SEZÓNY!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *