}

I přesto, že nám zima nepřeje, jsme se první lednový týden vydali na tradiční zimní soustředění v Horních Mísečkách. Zde každoročně trénujeme svoji kondici a zdatnost na sněhu, povětšinou to bývá v podobě běžeckého lyžování. Letos však počasí zamíchalo kartami a lyžování bylo dosti okleštěno. To nám však nezabránilo tomu, abychom si soustředění užili.

V pondělí 2. ledna jsme po poledni společným autobusem dorazili k Jilemnické boudě. Obsadili pokoje, snědli doma nabalené řízky a odpoledne soustředění zahájili procházkou po okolí. Po pár metrech jsme se přesvědčili, že běžecké tratě jsou opravdu sněhu zbaveny. Ovšem o led nouze nebyla, zábavou se stalo „pěší bruslení“.

V úterý jsme se však běžkovat vydali, a to na improvizované 200m kolečko na rovince zavřené sjezdovky zasněžené technickým sněhem. Zde se těm největším vytrvalcům podařilo ujet přes 30 koleček.

Odpoledne jsme se vypravili už na větší běžkařský výlet, a to na Vrbatovu boudu, kde ve vyšších polohách zbývala trocha sněhu dostatečná pro lyžování. Museli jsme jít ale trošku štěstí naproti, a tak jsme na první kilometry nasadili botasky, běžky a hůlky na ramena a vydali se po svých. Od půlky kopce se dalo bruslit na ledu, což nebyla žádná hitparáda, ale výhledy stály za to! Proběhla fotka u Mohyly Hanče a Vrbaty a už následoval sestup. Během toho jsme vychytali zlatou hodinku a naskytla pohádkově nádherná horská panoramata, ke kterým se přidal i krásný západ slunce, jenž se stal nezapomenutelným zážitkem.

V programu na středeční dopoledne bylo opět kroužení na kolečku, které jsme si však zpestřili trénováním různých běžeckých stylů a v závěru menším závodem ve dvojicích. Během odpoledne napadla troška sněhu, která však nebyla dostatečná pro běžkařský výlet, tudíž jsme se vypravili na menší pěší túru po krkonošských lesích. Ta se však brzy změnila na nekontrolovanou válku v koulování, do které se ke konci zapojili i trenéři. Sněhu jsme si dosyta užili.

Do čtvrtečního rána nás probudil mírný déšť, který nám ale nezbránil v běžkování. Menší děti znovu trénovaly na improvizovaném okruhu, kde však pro změnu soutěžily ve štafetách, kterých se zúčastnili také jejich trenéři. Ti zdatnější se vydali na spodní část sjezdovky, jejíž 500 metrů střídavě stoupali a sjížděli. Během poledne déšť zesílil, odpolední program jsme strávili na chatě formou posilování. Hrstka statečných vyslyšela trenérské výzvy a ještě si dala podvečerní klus. Holky uběhly pět kilometrů, kluci vyběhli na osmičku. Večer byl zpestřen kulturním programem s kytarou a zpíváním.

Pátek byl posledním celý dnem před odjezdem a na programu byly tradiční velké závody na lyžích a karneval. Závody se nám podařilo uspořádat opět na našem kolečku, účastníci byli rozděleni do dvou kategorií. Mladší děti jely trať o délce 1 km – pět koleček a ti starší trať o délce 2 km – kroužily celkem 10x. Závodu se všichni zhostili s velkým odhodlání a výsledné časy příjemně překvapily.

Odpoledne nám opět pršelo, nedovolilo nám to uspořádat karneval v maskách venku na lyžích. Průvod a týmové soutěže proběhly v prostorách chaty. I letos se sešly originální propracované masky. Setkali se například vesnické babičky, muchomůrky, čert a anděl i popeláři. Večer byl zakončen předáváním diplomů ze závodu a celkovým zhodnocením soustředění. Všichni plavci si s sebou odnesli diplom s fotografií, klubovou láhev a malou sportovní drobnost.

Sobotní ráno se neslo ve znamení odjezdu a loučení s dalším ročníkem zimního soustředění. Dobalili jsme věci, naložili zavazadla do autobusu a vyrazili domů.

Letošní soustředění v Mísečkách se i přes nepřízeň počasí opět zařadilo mezi ta povedená a užitá. Byť jsme neběžkovali v takovém rozsahu, jaký je zvykem, odnášíme si jen dobré vzpomínky, povedlo se nám utužit partu a užít si společný čas. A nyní vstříc do nové plavecké sezóny!

Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.

Jakub Regner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *