}

Patnáct nejlepších plavců PKLbc se mezi 28. – 30. květnem zúčastnilo 8. ročníku Velké ceny města Ústí nad Labem. Čelit museli dravé konkurenci z celé republiky, ovšem i přesto předvedli skvělé výkony a mezi ostatními se rozhodně neztratili. Padlo mnoho osobních rekordů i medailových umístění!

Tři zlaté medaile a jedno stříbro si domů odvezl Pepa Jurčík, například v disciplíně 400 m polohový závod doplaval jako první v krásném čase 4:55,67. K tomu přihodil další dvě umístění v první desítce, a to na 4. a 8. místě. Na paty mu šlapal Honza Jurčík, kterému se podařilo získat jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, umístil se také na 4. a 8. místě. V závodě na 200 m motýl se na 1. příčku dostal s časem 2:15,07, na trati 200 m volný způsob navíc dosáhl osobního rekordu v čase 2:03,74, díky kterému skončil na 2. místě.

Mezi plavkyněmi zářila například Ela Matošková, která si vybojovala jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili, dále dvakrát vystoupala do první desítky. Na 1. místě doplavala v disciplíně 800 m volný způsob v krásném čase 10:00:20. Dařilo se také Markétě Málkové, která z 8 závodů umístila jednou na 3. a jednou na 4. příčce, k tomu pětkrát v první desítce.

Skvělé výkony, krásné časy i osobní rekordy podávali i zbylí plavci, a to Káťa Kubátová, Káťa Vojtová, Tony Zampias, Jirka Weber, Kuba Procházka, Ondra Vencálek, Ivan Popov, Ema Kozderková, Adina Bursová, Honza Bernkopf a Amy Chroustová.

Všem plavcům patří poklona a gratulace ke krásným výsledkům!

Jakub Regner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *