}

O víkendu reprezentovala dvojice plavců Stluková a Ježek liberecký oddíl na XXXVIII. mezinárodním Mistrovství ČR Masters v plavání.

Na padesátimetrovém pardubickém bazénu se utkalo celkem 288 závodníků z 84 klubů a 8 zemí.

Kromě závodníků z České republiky dorazili plavci z Rakouska, Velké Británie, Německa, Španělska, Maďarska, Ukrajiny a také ze sousedního Slovenska.

Petra Weber a Rudolf Šmerda se postarali o nové evropské rekordy, během závodního víkendu nakonec padlo přes 50 českých rekordů. Petra Weber (dříve Chocová) z České Lípy za svůj čas 32,14 na 50 metrů prsa získala 102,86 bodu. Rudolf Šmerda v kategorii 80-84 let na motýlové stovce převedl výkon 1:33,56, za který si vysloužil dokonce 102,95 bodu.

Lenka Stluková si odnesla medaile ze svých všech startů, 2x zlato za 200VZ a 400VZ, 2x stříbro na 100VZ a 200PZ a 1x bronz na 200P.

Libor Ježek byl nejúspěšnější v disciplíně 200m prsa, v níž se umístil na 3. místě a k tomu přidal 4. místo na 100P.