}

Na Moravu se vydala tříčlenná výprava čtrnáctiletého žactva. O víkendu v Prostějově závodili Adina Bursová, Jan a Josef Jurčíkovi. Sportovní plavecký klub Slavia Liberec zde reprezentovali při 11 startech, na kterých se zlepšili šestkrát. Domů přivezli dokonce jeden skalp v podobě bronzové medaile.

Adina do vody skočila dvakrát. Při 200M se umístila s časem o dvě vteřiny vylepšeným oproti přihlášenému na 13. místě. Jako 19. pak dokončila 400PZ se čtyřvteřinovým zlepšením.

Po čtyřech startech a dvou osobních rekordech měl Pepa. Na 200VZ obsadil 18. příčku, 400PZ doplaval na 13. místě. Znakové starty mu zajistily místo v TOP10. Při 100Z byl osmý a na 200Z dokonce šestý.

Nejvíce naloženo z prostějovského týmu dostal Ogy, který startoval pětkrát. Parádní výkon předvedl hned při prvním závodě na 200M. Díky zlepšení o dvě vteřiny se postavil na stupně vítězů a nasadil si bronzovou medaili. Poloviční trať 100M také v osobáku znamenal 6. pozici. Do desítky se vešel ještě s výkonem na 400VZ. Při 200PZ dohmátl jako 23. a dlouhou polohovku dokončil na 11. místě.

Plavci tímto uzavřeli kapitolu svých žákovských závodů. Od příštího roku již budou startovat jako mladší junioři, dorostenci. Krásné časy a umístění jsou parádní satisfakcí za ranní vstávání a hodiny tvrdých tréninků. Doufáme, že to pro ně bude motivací, aby makali dál a ještě víc.

Gratulujeme, děkujeme!

FOTO ze závodního víkendu nabízíme v galerii zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *