}

Už od čtvrtka se do Plzně sjížděly kluby z celé republiky, aby do místního bazénu vypustily své nejstarší a nejrychlejší svěřence. Také Sportovní plavecký klub Slavia Liberec zde měl své zástupce, a to Hanu Kořínkovou a Matěje Služevského. Z celkem devíti startů si vylepšili časy na osmi z nich a jednou jen těsně zůstali před branami semifinále.

Výprava měla být původně početnější, nicméně nachlazení nedovolilo startovat Kateřině Matoškové, která se na Vánoce vrátila z Ameriky, ani Jakubovi Bursovi. Zůstala tak pouze dvojice s tuhým kořínkem (doslova).

Hanička se předvedla ve třech závodech. Na motýlkové stovce zrychlila oproti přihlášenému času o vteřinu a obsadila 45. místo. Při dvojnásobné trati bylo zlepšení taktéž vteřinové a znamenalo konečnou 21. příčku. Na 400PZ byla 44. a za přihlášeným časem mírně zaostala.

Na Matěje v Plzni čekalo hned šest startů a všechny se mu povedlo zaplavat lépe než na kvalifikačních závodech. Plaval sérii kraulů – na 100m se umístil 47., na 200m obsadil 32. příčku a 1500m dohmátl na 26. místě. Dal si také všechny motýlkové tratě. Sprint mu vynesl 45. místo, na 100m byl 32. – těsně se nevešel do semifinálových rozplaveb a na 200m se umístil 22. v pořadí.

Nutno zdůraznit, že oba naši reprezentanti zvládají kloubit tréninky s náročným obdobím ve škole – Matěj se připravuje na maturitu a Haničce se neúprosně blíží první zkouškové období na vysoké škole, navíc na tréninky do Liberce dojíždí z Prahy.

Přes všechny nástrahy se ale nadále oba udržují mezi nejlepšími plavci v republice. Patří jim za to velká gratulace a díky. A samozřejmě bez obětavých trenérů by to nešlo. Nelze jinak než doufat, že je elán neopustí ani v dalších měsících a letech.

Fotodokumentaci ze závodů si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *