}

V sobotu se konal Pohár desetiletého žactva pro oblast Čech. Sportovní plavecký klub Slavia Liberec v Praze reprezentovali tři mušketýři a jedna bojovnice. Jednalo se o jejich vůbec první elitní závody v republikovém měřítku. Naše hvězdy se v konkurenci rozhodně neztratily.

Výpravu tvořili Kačenka Vrzáňová, Vítek Podzimek, Vašek Morava a Pepča Zikeš. Kačenka si na Poháru zaplavala hned pětkrát. Na 100Z obsadila 21. místo, 100PZ byla 26. s dvouvteřinovým zlepšením osobního rekordu. Znakový sprint jí vynesl 23. místo, na 200PZ byla v polovině druhé desítky – na 15. místě. Osobák se povedlo vylepšit dokonce o 13 vteřin na 400VZ a znamenal 13. místo.

Víťa skočil do vody šestkrát. Sto znak začal 9. místem s pěti vteřinovým zlepšením osobního rekordu. Následoval kraulový sprint a 29. místo, na 400VZ byl 15. a osobák si zrychlil o sedm vteřin. Při 100VZ obsadil 34. místo. Na 50Z mu jen těsně utekly stupně vítězů, když se umístil pátý. Své starty zakončil 200VZ, kde jeho výkon stačil na 18. místo.

Čtyři závody dokončil Vašek. Zaplaval si 50 a 100P, na kterých obsadil 30., respektive 25. místo. Dále se předvedl ještě na 100PZ, kde byl 29. a 100VZ mu vynesl 35. místo.

Pepča plaval prsový dvojboj. Na padesátce byl 17. v osobákovém čase a stovku dokončil na 19. místě.

Děti si ze závodů přiváží nejen cenné zkušenosti, ale také skvělá umístění a vylepšené osobní rekordy. Byly tak hodné, že je pan trenér nechal postavit i sněhuláka.

Na naše plavce jsme moc pyšní, děkujeme jim za jejich úsilí a reprezentaci. Přejeme plno motivace do dalších kilometrů.

FOTO

An

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *