}

O víkendu 20. – 21. května se opět uskutečnil Jarní krajský přebor Libereckého kraje, kterého se naši reprezentanti zúčastnili stejně jako každý rok v hojném počtu. Do České Lípy přijelo závodit celkem 62 libereckých plavců, jejichž klubová trička zářila jak tribunou, tak stupni vítězů.

 

Na startovní listině byly zastoupeny téměř všechny věkové kategorie, přičemž se celkový počet přihlášených startů reprezentantů PKLbc vyšplhal na 355. Z nich téměř polovina skončila umístěním na stupních vítězů – závodníci přivezli do Liberce 38 bronzových, 54 stříbrných a 64 zlatých medailí. Tři naši plavci dokonce v průběhu závodů nesestoupili z 1. příčky – při každém startu se jim povedlo doplavat si pro zlato.

To se podařilo Lauře Perničkové – zástupkyni jedné z nejmladších kategorií, která vybojovala 6krát zlatou medaili s překonáním téměř všech svých osobních rekordů. Největšího zlepšení dosáhla na trati 400 m volný způsob, na níž svůj čas zkrátila o celých 37 sekund.

Stejného medailového úspěchu dosáhli i Sam Duck a Ela Matošková – oba dva zástupci nejpočetnějšího zúčastněného ročníku – plavců narozených v roce 2009. Sam zaznamenal největší skok v disciplíně
200 m polohový závod, přičemž svůj dosavadní nejlepší čas zlepšil o téměř 3 sekundy. Na stejné trati se i Ele povedlo zkrátit osobní rekord nejvíce v poměru k ostatním startům – ze svého času si odečetla také zhruba 3 vteřiny.

 

Pouze medailová umístění zaznamenalo dalších 13 plavců, jimiž jsou Áďa Šimůnková, Klárka Součková, Jana Seifertová, Víťa Rožec, Yehor Popov, Vašek Morava, Maki Málková, Ester Krejsová, Kája Kavanová, Amy Chroustová, Lukáš Brabec, Klárka Bartoňová a Kačka Adámková. Desítky dalších zúčastněných však také dosáhly mnoha medailových pozic i překonání osobních rekordů.

Všem moc gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za reprezentaci. Nyní už se těšíme na nadcházející mistrovsví ČR v Liberci!

Fotografie si můžete prohlédnout ZDE

Jakub Regner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *