}

Ve dnech 26.- 28.5.2023 se na domácím bazéně osm plavců našeho oddílu zúčastnilo Letního MČR juniorů.

Pro dorostenecké kategorie je již nominace na MČR velmi náročná, protože limit přijatých na ročník je pouhých 6 až 12 zástupců. A tak je již velkým úspěchem se na závodech startovat.

Z našich nominovaných se závodů zúčastnili v juniorských kategoriích Isabel Lucy Farmer, Adi Bursová, Markéta Málková, Kuba Procházka, Tony Zampias, Pepa Jurčík, Honza Jurčík a posila pro štafetu Ivan Popov.

A byla to parádní jízda!!!

V pátek jsme vylovili stříbro, bronz a pár brambor, v sobotu zlato a bramboru a v neděli i vytoužený bronz. Zaplavali jsme si i 2 štafety, což je pro individuální sport vždy velké zpestření a podpora týmového ducha.

Isabel Lucy Farmer žije trvale v Anglii. S cílem závodit i v českých vodách nás oslovila jako oddíl, který by chtěla reprezentovat. Isabel se nominovala v kategorii starších juniorek (ročníky 2005 a 2006) na tratě 50K, 100K,50M,100M a 200K. Do závodů vstoupila vskutku bravurně, když hned první den získala stříbro na 50K a bronz na 100M. Dále pokračovala 12. místem na 200K a na 50M a 5. místem na 100K. Isabel si opakovaně zlepšila svoje osobní rekordy a to jak již v rozplavbách, tak i v odpoledních finále.

Isabel byla také členkou smíšené štafety 4x100K.

Adina Bursová se nominovala v kategorii mladších juniorek (ročníky 2007 a 2008) na tratě 200M a 400PZ.  Jedná se o její tradiční disciplíny. Adinka je velká bojovnice a i když v letošním roce jí do přípravy zasáhlo náročné studium a opakované nemoci, na mistrovství plavala velmi dobře. Obsadila 22. a 24. místo. Adinka byla členkou smíšené štafety 4x100K.

Maky Málková se nominovala v kategorii starších juniorek (2005 a 2006) na 200P. V závodě zopakovala svůj aktuální nejlepší výkon a umístila se na 19. místě.

Kuba Procházka se nominoval na tratě 100Z, 200Z a 400PZ. Kubík je mladším ročníkem z kategorie mladších juniorů (2007 a 2008), což velmi těžká pozice. Přechod z žákovského plavání do toho dorosteneckého je skokový posun plavecké i závodní úrovně a Kubík to zvládl výborně. Na dva starty 200Z a 400PZ se mu podařilo těsně přiblížit k osobnímu rekordu. Na 100Z vylepšil své maximum o 1,5 vteřiny. Kubík skončil na pěkném 18.,22. a 27. místě. Kubík byl členem chlapecké štafety na 4x100K, kde si jako první plavající zlepšil svůj osobní rekord o více jak vteřinu na oficiálních 58,40.

Tony Zampias se nominoval na tratě 50Z a 100Z. I Tony je mladším ročníkem z kategorie mladších juniorů (2007 a 2008) a nominace na mistrovství pro něj byla úspěchem. Zvláště ve sprinterských disciplínách totiž tvoří zralost a fyzický vzrůst podstatný benefit pro starší ročník dané kategorie. Tonymu se ne úplně povedl 50Z. To ho ale neodradilo a 100Z zaplaval v novém osobním rekordu. Tony skončil shodně na 28. místě.

Ivan Popov byl účastníkem chlapecké štafety 4x100K. Váňovi se nepodařilo prosadit a nominovat se na mistrovství na jeho sprinterské disciplíny 50K a 100K. I tak ale byl první trenérskou volbou pro doplnění štafety. Atmosféry velkých závodů se nezalekl a ve štafetě zaplaval výborných 58,49.

Pepa Jurčík si v kategorii mladších juniorů (ročníky 2007 a 2008) nahlásil disciplíny 50Z, 100Z, 200Z a 100K.  Pepiš zaplaval na všechny znakové tratě výrazně zlepšené osobáky. Nominoval se do 3 finále.

Na 200Z skončil na 4. místě, kdy borci na 2. až 4. místě byli naskládáni do 7 desetin. Pepiš zlepšil svoje maximum o 3 vteřiny.

Na 50Z si Pepiš vybral smůlu podruhé a skončil znovu na 4. místě a to o pouhé 2 setiny.

Na 100Z se Pepiš ve strhujícím závodě za mohutné podpory všech spoluplavců, spoluplavkyň, bratra Honzy a nenápadně i všech domácích rozhodčích se umístil na 3. místě! Radost byla obrovská. Všichni to Pepovi moc přáli po těch „bramborách“ a i když to rozhodčím protokol nedovoluje, radovali se v závěru nepokrytě také.

Honza Jurčík se v kategorii mladších juniorů (2007 a 2008) nahlásil na disciplíny 50M, 100M, 200M a 100K.  I Ogi zahájil svou účast smolným bramborovým 4. místem na 100M.  Druhý den se mu ale zadařilo. Na 200M Ogi si v nádherném souboji s obávaným soupeřem, za podpory všech spoluplavců, spoluplavkyň, obdivovatelek, bratra Pepy a tajně i domácích rozhodčích, vyplaval úžasné 1. místo! Opět si zlepšil si svůj osobní rekord.

V neděli Ogi plaval 50M a 100K, kdy ani u jedné trati se mu již nepodařilo probojovat se do finále.

Pověstnou třešničkou na dortu pro něj tedy byla nakonec v neděli vyhlášená nominace do širšího týmu pro Evropský olympijský festival mládeže EYOF 2023 v Mariboru.

Všem závodníkům za jejich výkony moc GRATULUJEME !

Děkujeme i za skvělé zážitky při sledování závodů.

IJ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *