}

První půlka letošní plavecké sezóny se blíží ke konci, ovšem závody se konají v plném proudu. Devět libereckých reprezentantů strávilo prosluněný víkend 3. a 4. června na závodech v Praze, jichž se zúčastnilo mnoho plavců z různých koutů republiky. Mezi náročnou konkurencí se však zástupci PKLbc rozhodně neztratili a se sluncem v zádech si ve vodách podolského bazénu doplavali pro skvělé výsledky.

Celkem 13krát se libereckým plavcům podařilo dohmátnout mezi prvními deseti s překonáním stejného počtu osobních rekordů. Například Honza Bernkopf a Jirka Weber se skvěle zhostili disciplíny 1500 VZ, v níž se Honza umístil na 5. místě a Jirka hned za ním na 6. příčce. Oba si při tom o několik vteřin zlepšili své dosavadní časy, Honza ze svého osobáku dokonce strhnul celých 17 sekund.

Dařilo se také Maki Málkové, která si v závodech 200 P a 400 PZ doplavala pro 8. místa a velmi blízko se přiblížila svým nejlepším časům. Dále Adina Bursová si doplavala pro dvě 10. místa, a to v disciplínách 100 M a 200 P, přičemž za svými osobními rekordy také nezaostávala.

Ivan Popov získal 8. místo v závodě 50 Z, v němž si svůj nejlepší čas o sekundu zlepšil – dohromady pokořil 5 osobních rekordů ze 7 startů. Skvělé výsledky zaznamenal i zástupce starší kategorie – Vojta Sázavský, který se na trati 50 M umístil na 8. příčce a v závodě 200 PZ si doplaval pro 9. místo.

Výborné výkony se však podařily i ostatním zúčastněným – Vojta Krejzar získal 9. místo za 100 P, dále Ondra Vencálek i Tony Zampias zaznamenali rovněž krásné výsledky. Dodejme, že několik plavců také složilo štafetu na 4×50 PZ, s níž se umístili na krásném 5. místě.

Děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci a gratulujeme k parádním výkonům!