}

Ve dnech 2. – 4. června se v pražském bazéně Šutka konalo 3. kolo Českého poháru Arena Cup 2023 – prestižní závod, jenž je mimo jiné kvalifikací na Mistrovství světa v plavání 2023 a Letní olympijské hry 2024. Náš oddíl reprezentovala dvojice borců – Pepa a Honza Jurčíkovi, kterým se do závodu povedlo kvalifikovat na mnoho disciplín, mezi nimiž zaznamenali nemálo umístění v první desítce a překonání velké části osobních rekordů.

Mezi Honzovy nejúspěšnější starty patřil 400 VZ a 200 M – v obou disciplínách skončil na krásném
6. místě a razantně si vylepšil osobní rekordy. Svůj čas na 400 VZ dokonce ve finále překonal o téměř
17 s. Dařilo se mu také na trati 400 PZ – zde se umístil na 8. místě opět s výrazným zlepšením osobáku. Výrazné zlepšení zaznamenal i v závodě 50 Z – ze svého času strhnul téměř 3 sekundy.

Pepa nejvíce bodoval v disciplíně 200 PZ, ve které si dohmátl pro 7. místo s třísekundovým překonáním osobního rekordu. Do první desítky se dostal také v závodě 100 Z – v něm vyšplhal na 10. příčku a svůj dosavadní čas téměř dorovnal. Zlepšit o celých 6 sekund se mu podařilo i na trati 200 PZ.

Gratulujeme ke krásným výsledkům, děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho zdaru v dalších závodech!

Jakub Regner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *