}

V sobotu 1.4.2023 se konal pravidelný DRoP Cup v Jablonci n.N..

Závody DRoP, neboli dlouhodobý rozvoj plavce, jsou pravidelnými srovnávacími závody pro žákovské kategorie. V rámci těchto závodů plavou žáci a žačky pevně daných 5 disciplín, které jsou povinné. Závody se plavou vždy na jaře a na podzim.

Pro trenéry je cenné vidět plavce v závodním tempu při všech jejich lepších i „horších“ plaveckých způsobech. Umožňuje to specifikovat technické chyby a stanovit cestu dalšího rozvoje a tréninku.

12-14tiletí plavou vždy 100m od každého způsobu (M,Z,P,K) a pátou disciplínu mají volitelnou z 200PZ nebo 400K. Každá disciplína je nejen měřená, ale i bodovaná. Součet bodů ze všech pěti disciplín určuje jednak pořadí v rámci daného kraje, je ale také hodnocen i v rámci celé ČR a na MČR žactva i vyhlášen.

11tiletí a mladší žáci plavou volitelně 50m od každého způsobu, kdy není povinné odplavat všechny čtyři padesátky. Hodnotí se bodově nejlepší výkon.

Letošní jarní DRoP Cup byl o trochu náročnější než obvykle. Nejen, že se kumulovala únava z jednotlivých disciplín následujících po sobě v rychlém sledu, přidala se i únava z pozdního ulehnutí. Večer před závody se totiž konal 1. plavecký ples a vyhlašování nejlepších sportovců, kterého se většina plavců účastnila.

O to více se dá ocenit, že si všichni zúčastnění zlepšili většinu svých, již velmi kvalitních, osobních rekordů. Ano, je třeba říci, že v našem bazénovém ležení se objevilo více „bivaků“ než obvykle. Jakmile ale startér hvízdl „na bloky“, všichni ožili a plavali báječně a rychle.

Osobáky se výsledková listina jen hemží a předznamenává skvělou a úspěšnou sezónu.

Všem gratulujeme ke skvělým výsledkům a zlepšením a těšíme se na další bomby!!

Fotogalerie ZDE

IJ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *