}

V sobotu 16. 3. se Sportovnímu plaveckému klubu Slavia Liberec podařilo zorganizovat závody v zimním plavání „Ledová Kristýna“. Na hrádecký zatopený lom se sjely desítky plavců z různých koutů republiky, aby si zaplavali některou z mnoha disciplín od stometrových až po tisícimetrové.

Zřejmě nejzajímavější souboj se odehrál na trati 500 m muži, kdy se v čele závodu mezi sebou utkali Matěj Služevský a Jaroslav Tuž z řad PKLbc. Jejich věkový rozdíl činí 33 let, přesto se oba umístili na prvních dvou místech. Matěj Služevský, narozený v roce 2002, si doplaval pro zlatou medaili a Jaroslav Tuž se umístil za ním na druhé příčce.

Zlato si odvezl také Petr Polák v disciplíně 100 m muži a na stejné trati, ovšem v kategorii žen, se za sebou na 3. a 4. místě umístily Lenka Baginská a Jiřina Mihulková.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů!