}

Dva týdny před uzavřením bazénu na Tržním náměstí, o víkendu 16. a 17 března, uspořádal liberecký plavecký klub tradiční předjarní Plavecké čtyřutkání, které v tyto dny oslavilo jubilejní 20. výročí! A závodníci ho náležitě oslavili svými krásnými výkony!

Během dvou desítek let konání této soutěže s původními několika desítkami účastníků se z libereckého čtyřutkání staly významné závody s regionálním přesahem, jichž se letos zúčastnily téměř dvě stovky plavců z 10 klubů od Mělníka přes Prahu po Českou Lípu. Každoročně na přelomu zimy a jara se tak staly vítanou příležitostí pro zlepšování osobních výkonů, kterou závodníci před začátkem sezóny mistrovství a pohárů hojně využívají.

Stejně tak tomu bylo i nyní – z řad PKLbc se za startovní bloky postavilo přes 60 plavců velmi pestré věkové skladby – od ročníků 2015 až po 2007. Ti odplavali necelé čtyři stovky startů a ve více než dvou třetinách z nich byl výsledkem překonaný osobní rekord. Šedo-modro-bíle navíc nezářila jen tribuna, libereckými barvami svítily i stupně vítězů, kdy naši reprezentanti získali celkem 124 medailí!

Na konci závodů rozhodčí předali všem zúčastněným pamětní medaile, jimiž jsme se na nějakou chvíli rozloučili s Plaveckým čtyřutkáním a bazénem, který čeká v následujících několika letech rekonstrukce. Tím byly závody dovršeny a uzavřela se jejich celá dvacetiletá kapitola. Avšak za chvíli čeká soutěž opět velký comeback!