}

Plavci, kteří nebyli nominováni na soustředění na Mallorce, nezaháleli a vyrazili na soustředění v tuzemsku, a to do tradiční plavecké destinace v jižních Čechách – do Strakonic. Plavání ve zdejším venkovním padesátimetrovém bazénu takto brzy na jaře umožnila nafukovací hala pořízená pro zdejší bazén v loňském roce a která umožňuje provoz bazénu i v chladnějších měsících.

Ubytování i stravování bylo tradičně zařízeno přímo v areálu plaveckého stadionu. Celkem zde liberečtí plavci strávili necelé čtyři dny – od středy 1. května do soboty 4. května. Počasí jim také přálo – kromě posledního dne zde měli podobně slunečné počasí jako jejich plavečtí kolegové a kamarádi na tisíc kilometrů jižněji ležící Mallorce. Náplň soustředění trenéři nazvali jako „tradiční strakonický režim“, který zahrnuje plavecké tréninky, cvičení, posilování, běh a protahování. Za celé soustředění plavci odplavali šest plaveckých tréninků.

Doufáme, že si všichni soustředění užili a vyladili formu na blížící se krajský přebor. Většina plavců i trenérů se letos do Strakonic ještě jednou vypraví – na tradiční letní soustředění v druhé polovině prázdnin.

JZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *