}

V sobotu 20. dubna vyrazila početná skupina libereckých plavců na Jarní pohár města Hradec Králové ve sprintech. Závody nesly jméno po panu Ottu Kuntovi, který se významně zasloužil o rozvoj a úspěch plavání v Hradci Králové a byl tatínkem našeho hlavního trenéra Oty Kunta.

Závodilo se na kratších a rychlejších tratích, od každého plaveckého způsobu se plavala trať na 50 a 100 metrů, nejdelším závodem bylo 200 metrů polohově. Závodů se účastnilo mnoho plavců z celé republiky, konkurence tedy byla obrovská. Přesto naši plavci obstáli poměrně dobře a vyplavali si mnoho osobních rekordů, ti menší si odvezli především zkušenosti se závoděním v padesátimetrovém bazénu.

Někteří plavci si svými výkony vybojovali ve svých kategoriích i cenné kovy. Zlatou medaili vyplaval Jan Jurčík zcela dominantním výkonem na 100 m motýl a svou kategorii ovládla i Klára Bartoňová na 100 m volný způsob. Stříbrnou medaili brali Josef Jurčík za 100 m prsa, Klára Součková za 100 m motýl a do sbírky cenných kovů přihodila stříbro i Klára Bartoňová za 50 m volný způsob. Bronz získali za 100 m znak Jakub Procházka a Emma Jechová.

Dalším plavcům medaile jen těsně unikly, jiní si vyplavali krásné umístění v první nebo druhé desítce. Ostatní si vylepšili svá osobní maxima a získali zkušenosti do dalších závodů. Na konci panovala mezi plavci a trenéry kromě únavy převážně spokojenost se zaplavanými časy, a také samozřejmě myšlenky, co do dalších závodů během tréninku vylepšit.

JZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *