}

V sobotu 27. 1. proběhl v Liberci Krajský přebor dlouhých tratí, který byl stejně jako minulý rok rozdělený na závody pro žáky na 25m bazénu a pro juniory a starší na 50m bazénu. Plavci měli na výběr z disciplín 400, 800 nebo 1500 m volným způsobem a medailemi ani osobními rekordy rozhodně nešetřili.

V půl deváté se za startovní bloky postavili nejdříve junioři a starší – mezi nimi bylo 18 reprezentantů PKLbc, z nichž největší posun zaznamenal Honza Kunst, který si na trati 1500 VZ zlepšil svůj osobák o celých 37 vteřin a dostal se tak na 2. místo. Na stejné trati předvedl svůj nejlepší výkon i Honza Jurčík, který si ze svého dosavadního času strhnul 12 sekund a vyšplhal na 1. příčku.

V disciplíně 800 VZ se výborně vedlo Samu Duckovi, který dosáhl téměř 23sekundového zlepšení a postavil se na 3. příčku. Pro krásný osobní rekord si doplavali také Bára Kahanová, Emma Jechová nebo Áďa Šimůnková.

Úderem jedenácté hodiny se pozornost přesunula k 25metrovému bazénu, kde začaly závody pro žáky. Těch se liberečtí plavci zúčastnili v hojnějším počtu, a co víc, z 24 startů překonali celkem 22 osobních rekordů. Největšími skokany v disciplíně 400 VZ byli Lexa Teodor a Kája Kavanová, kteří získali zlato, a Anička Kahanová, která si doplavala pro stříbro. V závodě na 800 VZ výrazně zlepšili svůj dosavadní osobák například Víťa Rožec Matěj Kašše a Laura Perničková, kteří se umístili na 1. místě, nebo Radim Brabec a Šárka Procházková. V disciplíně 1500 VZ se na 1, příčce s krásným zlepšením osobáků umístili Vašek Morava a Ondra Berknopf, na bednu vítězů se postavili také Pepa Zikeš, Víťa Podzimek nebo  Ondra Schmidt.

Všem plavcům děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů!

 

JR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *