}

Ve dnech 17.-18.6.2023 na plzeňském bazéně bojovalo osm plavců našeho oddílu na Letním MČR staršího žactva. Z našich nominovaných se závodů zúčastnili Kačka Adámková, Ester Krejsová, Ela Matošková, Áďa Šimůnková, Sam Duck, Víťa Rožec, Kuba Šebelka a Ondra Bernkopf.

A dařilo se!! Z bazénu jsme vylovili samé osobáky! Podařilo nám umístit několikrát do 15. místa, několikrát do 10. místa, vylovili jsme jednu bramboru a jako třešničku v nádherném, napínavém závodě na 800K získat zlato!

Zaplavali jsme si také štafety, což je pro individuální sport vždy velké zpestření a podpora týmového ducha.

Kačka Adámková, zástupkyně mladšího žákovského ročníku 2010, je výbornou kraulařkou na středních a dlouhých tratích. Nominovala se na 200K,400K a 800K. Na všech tratích výrazně posunula své osobáky a posunula se výše v ročníkovém žebříčku a umístila se v první desítce.

Ester Krejsová, se soustředí na motýlkové a polohové závody. Nominovala se na 100M, 200M, 200PZ, 400PZ a 100P. Ester se podařilo zlepšit všechny osobáky a to i přes časté tréninkové výpadky způsobené opakovanou nemocí.  Nejlepší umístění Ester získala na náročné trati 200M, kde skončila na nepopulárním, ale velmi cenném 4. místě.

Ela Matošková, je naší výbornou kraulařkou na středních a dlouhých tratích, nebojí se ale ani dlouhé polohovky. Plavala na tratích 200K, 400K, 800K, 400PZ a 200P. Ele se podařilo přiblížit se nebo zlepšit své osobní rekordy na většině tratí. 3x se umístila do první desítky. Na 800K Ela získala v nádherném, do poledního metru dramatického závodě s velmi obávanou soupeřkou skvělé 1. místo. Rozdíl mezi prvním a druhým místem byl pouhé 2 desetiny vteřiny!

Áďa Šimůnková, je naší kraulařkou a znakařkou. Adélce sedí více dlouhé tratě, kde vynikne její výborná fyzička. Ádě se podařilo nominovat hned na tři disciplíny –  400PZ, 800K a 200Z. Na 800K se jí podařilo výrazně zlepšit osobák.

Sam Duck, je naším výborným prsařem a polohovkářem. Samovi se na všech tratích podařilo zlepšit svoje osobní maxima. Ve velmi vysoké konkurenci v chlapeckých kategoriích to stačilo na jedno umístění do první desítky a tři umístění do první patnáctky. Sam měl určitě vyšší ambice a tak věřím, že vytrvá v tréninkovém úsilí a na zimním mistrovství nějakou tu placku utrhne.

Víťa Rožec, je zástupcem mladšího žákovského ročníku 2010. Jeho disciplínami jsou motýlkové tratě a  střední krauly, které pro mistrovství doplnil dlouhou polohovkou. Víťovi se podařilo zlepšit osobáky na všech jeho závodech a to velmi výrazně. V rámci umístění získal dvě do patnáctého místa.

Kuba Šebelka, je také zástupcem mladšího žákovského ročníku 2010 a naším druhým velmi nadějným prsařem. Kubovi se podařilo nominovat na 100P,200P,200PZ a 400PZ, kde výrazně zlepšil všechny své osobáky. V rámci umístění Kuba získal v konkurenci značně narostlých borců dvě umístění do první dvacítky.

Ondra Bernkopf, je rovněž  zástupcem mladšího žákovského ročníku 2010 . Pro Ondru bylo velkým úspěchem, že se na mistrovství nominoval. Plaval zde 400PZ a výrazně zlepšil své osobní maximum.

Na mistrovství jsme si také zaplavali dívčí, chlapeckou a dvě mixové štafety, kde všichni zúčastnění projevili bojovného a týmového ducha.

Všem závodníkům za jejich výkony moc GRATULUJEME  a děkujeme! 😊

IJ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *