}

Čtyři chlapci a jedno děvče ročníku 2014 reprezentovali náš oddíl na letním poháru Čech ve východočeském Trutnově. Síly zde poměřovali se svými soupeři z Čech, moravští vrstevníci měli zatím svůj pohár a spojí se až za dva roky. Naši plavci předvedli své maximální výkony, statečně bojovali a dobře obstáli ve velké konkurenci. Na každou disciplínu bylo přijato 40 nejlepších chlapců a děvčat z Čech, tedy 5 rozplaveb na trutnovském osmidráhovém bazénu.

Šest startů a všechny v první šestce – to je bilance, kterou se může pochlubit náš nejúspěšnější plavec na poháru – Teodor Lexa. Získal dokonce tři smolná, přesto však krásná 4. místa – na 100 Z, 400 VZ a 200 PZ. I když si zlepšoval své osobáky, na medaili to tentokrát bohužel nestačilo. Teodor získal ještě dvě 5. místa – na 100 PZ a 50 Z a jedno 6. místo na 100 VZ. Osobní rekord si zlepšil u čtyř z šesti startů.

Další, velmi úspěšnou plavkyní byla Karolína Kavanová, která se na všech šest svých startů umístila v první desítce. Byla 5. na 50 Z, 6. na 200 PZ, 7. na 100 Z, 100 M a 50 M a přidala ještě 8. místo na 100 PZ. Osobní rekord zaplavala sice pouze jeden, ale při ostatních disciplínách se k němu velmi těsně přiblížila.

Max Brodský plaval také šest startů a umísťoval se v první a druhé desítce. Nejlépe skončil 6. na 400 VZ. V první desítce se umístil ještě na 50 Z (7.), 100 Z (9.) a 100 M (10.). Poté doplaval ještě 12. na 200 PZ a 19. na 50 M. Max si udělal tři osobáky, v ostatních disciplínách za nimi však nezůstal daleko.

Šest závodů čekalo též na Huberta Hradila. Získal tři umístění v první desítce a dvě ve druhé desítce. Jeho nejlepším výkonem bylo 6. místo na 200 PZ, následně bral v první desítce ještě 8. místo na 100 P a 10. místo na 50 P. Ve druhé desítce se umístil 12. na 100 PZ a 14. na 200 VZ. Nejhůře byl 27. na 100 Z. Kromě dvou disciplín, kde za osobákem zaostal jen kousek, pokořil i své osobní rekordy.

Posledním účastníkem poháru desetiletých reprezentujícím náš oddíl byl Štěpán Hušek. Nejlépe zaplaval 100 P, kde si zlepšil osobní rekord a umístil se 18. Přidal ještě 21. místo na 50 P a 29. místo na 50 M, zde své osobáky těsně nepokořil.

Pro desetileté plavce a plavkyně se jednalo o první větší republikové závody s nesmírně silnou konkurencí. Na závody se nejen kvalifikovali, ale získali i krásná umístění. A že to ani jednou necinklo? Nevadí, v létě a na podzim pilně trénovat a na zimním poháru to snad vyjde. Je také potřeba dobře naložit se získanými zkušenostmi na prvním poháru. Desetiletým plaváčkům děkujeme také popřejme hezké prázdniny a hodně sil do dalšího tréninku.

JZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *