}

Sousední Jablonec nad Nisou hostil v sobotu 22. června letní pohár Čech ročníku 2013, tedy jedenáctiletých. Náš oddíl reprezentovaly tři dívky a utkaly se zde s obrovskou konkurencí. Pro desetileté a jedenáctileté se koná pohár zvlášť pro Čechy a Moravu, holky se tedy s jejich vrstevnicemi z Moravy utkají až za rok. Ovšem ani konkurence pouze z Čech není malá, přesto se s ní děvčata poprala statečně. Z každé disciplíny se plavaly čtyři rozplavby – na jabloneckém osmidráhovém bazénu tedy vždy 32 chlapců a 32 děvčat.

Nejúspěšnější libereckou plavkyní byla Laura Perničková, která z Jablonce přivezla tři cenné kovy. Zlato získala na znakové stovce v čase 1:17,52 a dvoustovce v čase 2:43,71. Ke dvěma nejcennějším medailím pak přidala ještě jednu bronzovou na polohové stovce v čase 1:21,79. V první desítce se umístila ještě ve zbytku svých disciplín – na 200 PZ (6.) a 50 VZ (10.). Ve všech svých pěti disciplínách si navíc zlepšila své osobní rekordy.

V první desítce nebo těsně za ní se umísťovala i naše další reprezentantka Jana Seifertová. Na 200 VZ skončila na sedmém místě, na 100 VZ byla osmá, na 50 VZ byla devátá, na 200 PZ desátá a následně brala ještě dvě jedenáctá místa na 50 M a 100 M. Na čtyři z šesti svých startů si vylepšila své osobní rekordy. Ze všech tří našich holek plavala v Jablonci nejvíce disciplín.

Libereckou výpravu doplnila ještě Anna Kahanová. Ta se umístila nejlépe 24. na 200 VZ. Dále plavala ještě 50 M a 100 M, kde obsadila shodně 28. příčku, na 100 Z byla 31. Osobní rekordy si bohužel nevylepšila, ne vždy se zadaří. Příště to určitě bude lepší.

Děkujeme děvčatům za vzornou reprezentaci klubu a parádní předvedené výkony. Dík patří i trenérům, kteří je na vrchol sezony dobře připravili. Popřejme holkám hezké prázdniny a hodně sil do dalšího tréninku

JZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *