}

O víkendu 8.-9. června hostila hanácká Olomouc letní mistrovství České republiky pro plavce ročníků 2010 a 2011, tedy třináctileté a čtrnáctileté. Náš oddíl reprezentovalo 5 plavců, 4 ročníku 2010 a jedna plavkyně ročníku 2011. Plavalo se na padesátimetrovém bazénu, což bývá pro plavce zpravidla obtížnější a zaplavané časy bývají o trochu pomalejší než osobáky z krátkého bazénu. Naši plavci zde předvedli své maximální výkony a v obrovské konkurenci poměrně dobře obstáli. Kromě dlouhých tratí bylo na každou disciplínu přijato 24 plavců každého ročníku, což na osmidráhovém bazénu znamenalo vždy 3 rozplavby. Na dlouhé tratě (800 a 1500 VZ) bylo přijato pouze 16 plavců každého ročníku.

Jediným libereckým zástupcem ročníku 2011 byla Klára Bartoňová. S jednou medailí a dalším umístěním v první desítce byla také nejúspěšnější plavkyní naší výpravy. Klárky nejlepší disciplíny jsou kraulové sprinty – na 50 VZ z druhé rozplavby obsadila 8. místo s časem 0:29,14. Na 100 VZ již byla mnohem úspěšnější – s časem 1:03,15 z druhé rozplavby překvapivě získala stříbrnou medaili. Na další disciplíny, tedy 100 a 200 Z a 200 VZ, si vylepšila osobní rekordy z dlouhého bazénu a umístila se v druhé desítce.

Mezi dívkami ročníku 2010 nás reprezentovala Kateřina Adámková, která se specializuje na dlouhé krauly. V Olomouci plavala 400 a 800 VZ. Na 800 VZ si vylepšila osobní rekord z dlouhého bazénu a obsadila 14. místo, na 400 VZ se umístila též ve druhé desítce.

Chlapce ročníku 2010 jsme v Olomouci měli tři. První z nich, Jakub Šebelka, je prsař a polohovkář. Na MČR plaval 200 P, 200 PZ a 400 PZ. Ve všech disciplínách vylepšil své osobáky z dlouhého bazénu a umístil se 23. na 200 P, 22. na 200 PZ a 20. na 400 PZ.

Vít Rožec je motýlkář a v Olomouci si zaplaval disciplínu pro pravé fajnšmekry – 200 motýl. Osobák na dlouhém bazénu mu jen o vteřinku utekl a obsadil 20. příčku.

Posledním naším reprezentantem byl Ondřej Bernkopf, který se v posledním půl roce stal odborníkem na 1500 VZ, což byla v Olomouci jeho jediná disciplína. Popral se s ní statečně a vylepšil si osobák na padesátimetrovém bazénu.

Klára Bartoňová, Kateřina Adámková, Vít Rožec a Jakub Šebelka si v neděli dopoledne ještě navíc zaplavali štafetu na 4×50 polohově.

Děkujeme našim plavcům za reprezentaci našeho oddílu v obrovské konkurenci z celé republiky a přejeme hodně sil do dalšího tréninku.

JZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *