}

V sobotu 3. října jsme se v České Lípě zúčastnili mimořádných přeborů Libereckého kraje. Ty původní byly kvůli koronaviru zrušené. Nyní už nám přálo štěstí a covid nás od závodění neodradil, spíš pro nás byl motivací. Což bylo vidět především na velkém počtu osobních rekordů, stejně tak jako na množství diplomů, které jsme si domů odvezli.

Na českolipský bazén jsme přijeli v hojném počtu – zaplnili jsme totiž celý autobus i několik doprovodných vozů. Byl před námi dlouhý den zaplněný bezmála 32 disciplínami.

Sportovní plavecký klub Slavia Liberec dal soupeřům jasně vědět, na koho si dát na příštích závodech pozor. Naše zástupy čítaly bezmála sedm desítek plavců, čímž jsme na bazéně tvořili jednoznačně největší masu.

Nenechali jsme se zahanbit ani na stupních vítězů. Modročervené vlny prorážely vodu takovou rychlostí, aby dopluly k cílové stěně v co nejrychlejším čase a co nejlepším umístění. Svědčí o tom našich 45 zlatých, 52 stříbrných a 31 bronzových diplomů.

Na našich prvních společných krajských přeborech jsme se ukázali v tom nejlepším světle, jistě budeme chtít podobné a ještě lepší výsledky v blízké době zopakovat. Výkony mluví za píli, kterou věnujeme trénování, a především za správnou metodiku a přístup našich trenérů, kteří na závodech tvořili důležitou součást a dotvářeli skvělou partu.

Rozhodně nehodláme usnout na vavřínech. V pondělí proto vzhůru do vody trénovat!

Vlajka PKLbc vzhůru letí, k radosti svých dětí

Text : Anna Urbanová

Foto : Ota Mrákota

Perfektní fotografie najdete v GALERII.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *