}

O víkendu 7. a 8. října proběhly dvoje závody, kterých jsme se zúčastnili. Žákovský podzimní DRoP CUP a dorostenecká VC Prahy.

 

DRoP CUP 7.10.2023 Jablonec nad Nisou

DRoP CUP jsou pravidelné žákovské závody, kterých se účastní mladší i starší žáci a s nimi ve vložených závodech i nejmladší 9-11tiletí žáci. Závody se konají vždy na podzim a na jaře v rámci každého kraje.

Nejedná se o závody o medaile za jednotlivé disciplíny, jedná se o víceboj. Úkolem plavce je co nejlépe zaplavat 100m tratě od každého způsobu a k tomu buď 200m polohově nebo 400m kraul. Za všechny disciplíny se sbírají FINA body. Vítězí ten plavec či plavkyně, která má nejvyšší součet FINA bodů.

Získané FINA body se následně porovnávají i v rámci republiky. Deset plavců z ročníku, s nevyšším ziskem bodů, je následně vyhodnoceno na Mistrovství ČR žactva.

Závody jsou zajímavé i svou náročností, disciplíny se střídají v poměrně rychlém sledu a tak je pro plavce opravdu vyčerpávající vždy podat ten nejlepší výkon.

Aby sled nebyl až tak zběsilý, jsou do závodu vloženy 50m tratě pro nejmladší žáky. Ti již nemusí odplavat všechny čtyři způsoby. Hodnotí se nejlepší bodový výkon.

 

VC Prahy 8.10.2023 Praha Radlice

V neděli 8.10. se vypravil do Prahy úzký výběr dorostenců, zejména těch, kteří se nemohli zúčastnit VC Mělník.  Jejich cílem bylo otestovat formu, kvalitně zaplavat a získat co nejvíce osobních rekordů nebo se k nim přiblížit.

Kubovi Procházkovi, Ondrovi Vencálkovi, Jirkovi Weberovi a Maky Málkové se dařilo a vysněná přiblížení i osobní rekordy padaly.

Všem plavcům gratulujeme ke krásným časům!                  IJ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *