}

Ve velké parádě zazářili liberečtí plavci o víkendu 19. a 20. listopadu na podzimním Krajském přeboru Libereckého kraje v Jablonci nad Nisou, který byl rovněž nominací na nadcházející Mistrovství ČR. V oddílových barvách zářila nejen plavecká tribuna, ale i stupně vítězů.

V nejmladším zúčastněném ročníku 2013 měly největší úspěch Laura Perničková a Jana Seifertová. Obě holky zaznamenaly všechny své plavecké starty jako medailové, přičemž Laura si dokonce ve všech disciplínách doplavala pro zlato a skokově zlepšila své osobní rekordy. Janička se taktéž téměř ve všech startech umístila na prvním místě, pouze jednou umístila na místě druhém. Kromě jedné tratě rovněž skokově vylepšila všechny své osobáky.

V ročníku 2012 se nejvíce dařilo Kláře Součkové a Matěji Uherovi. Klárka se z 6 startů umístila 2krát na první příčce a 4krát na druhé. Z toho u 3 disciplín si zlepšila osobáky. Matěj se ve všech startech umístil na stříbrném místě a osobák překonal také u 3 disciplín z 6.

Kačka Vrzáňová z ročníku 2011 se pak jednou umístila na 1. místě, 4krát na 2. místě a jednou na 4. příčce. Přitom si zlepšila 4 osobáky z 6 startů. Dařilo se také Víťovi Podzimkovi, který si vybojoval 3krát zlato, 2krát stříbro a jednou bronz, přičemž si 2krát zlepšil osobák.

Přesuneme-li se ke starším plavcům, z ročníku 2010 si skvěle vedl Víťa Rožec, který si v každém startu doplaval pro medaili, a to 5krát pro stříbrnou a jednou pro zlatou. Přitom překonal 5 z 6 osobních rekordů. Kačka Adámková získala také za každý start medaili, a to ve stejném složení jako Víťa, tedy 5x stříbro a jednou zlato. Osobáků si vylepšila taktéž 5 z 6.

Nejvíce zlatých medailí si ze závodů odvezl Sam Duck – v ročníku 2009 se umístil po každém ze 7 startů na 1. prvním místě. U toho si vylepšil 2 osobáky. Ve stejné, ale dívčí kategorii se dařilo Ele Matoškové, která 6krát vyhrála zlato a 2krát stříbro. Zlepšit se jí navíc povedlo kromě jednoho všechny své osobní rekordy.

Z ročníku 2008 se nejvíce dařilo Elle Gryčové a Amy Chroustové. Ella 3krát doplavala na 1. místě, 2krát na 2. místě a jednou na 3. místě. K tomu si zlepšila 4 osobáky z 6. Amy se umístila 3krát na 2. příčce, 2x na příčce 3. a jednou na 1. příčce.

Mezi ostřílenými reprezentanty mohli za ročník 2007 slavit úspěch například Adina Bursová nebo Honza Jurčík. Adina Bursová si domů odvezla 2krát zlato 2krát stříbro a jednou získala 4. místo. Honza Jurčík se zúčastnil pouze nedělních závodů s jedním startem, který byl ovšem vítězný a svůj závod 200 m znak si zlepšil o celých 10 sekund.

Souhrn plavců uzavírá Annika Mlčochová, které se v ročníku 2005 povedlo získat ze všech 6 startů medaili. 4krát se postavila na 1. místo a 2krát na 2. místo. Přitom překonala 5 ze svých 6 osobáků.

Závody byly celkově velice zdařilé – padaly jak krásné osobní rekordy, tak krásná umístění. V bazéně panovala velice živá a veselá atmosféra, která podpořila výborné výkony všech libereckých reprezentantů.

Fotografie za závodů si můžete prohlédnout ZDE.

 

Jakub Regner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *