}

Letní plavecké sezóna se chýlí do své třetí třetiny a začíná finální příprava na vrcholné závody.

Žáci tuto část zahájili tradičně, „kontrolním“ Plaveckým čtyřutkáním v Liberci a to o víkendu 22-23.4. Plavecké čtyřutkání již dávno překročilo rámec čistě mezioddílových nebo následně regionálních závodů. Letos konkurenci pěkně pozvedli dorostenečtí a žákovští plavci z Vysokého Mýta.

Našim mladším i starším žákům se velmi dařilo, padlo velmi mnoho osobních rekordů. Své zkušenosti sbírali i děti z nejmladších závodních družstev.

V termínu 28. – 30. 4. se následovalo intenzivní příměstské soustředění pro všechny žáky. V rámci soustředění žáci zvládli 5 tréninků ve vodě a dva tréninky suché přípravy. Tréninky byly nastaveny na vysoké zatížení, obsahovali oblíbené „tradiční“ série a práci s technikou. Cílem soustředění je příprava na blízké Krajské přebory, které jsou zároveň nominačním závodem pro Poháry a Mistrovství žactva dle ročníků.

Na Krajských přeborech 20. – 21. 5. přejeme hodně štěstí, mnoho osobáků a hodně šancí !!

 

Dorostenci, kteří mají svůj vrchol již na konci května, se v termínu 21. – 22.4. zúčastnili Západočeského poháru v Plzni. Cílem bylo zlepšit své osobní rekordy a zvýšit možnosti pro nominaci na nadcházející MČR.

Dalším pokusem o zlepšení byla VC Ústí nad Labem, která se konala 28. – 30.4. I zde se dorostencům podařilo posunout svá maxima. Budeme doufat, že se do velmi úzké juniorské nominační skupiny probojují.

Dorostenci poté pokračovali na soustředění v Hradci Králové, kde ve dnech 3. – 5.5. absolvovali 6 dvouhodinových tréninkových jednotek se zaměřením na finální naplavání náročných a intenzivních kilometrů aby pak následně mohli zahájit na přípravu na nadcházející MČR juniorů.

Třešničkou soustředění byly sprintérské závody přímo v místě. 6.5. se zde konal Jarní pohár Hradce Králové, memoriál Ing. Otto Kunta.  I přes intenzivní tréninkovou zátěž se podařilo „ulovit“ několik osobáků.

Na MČR juniorů 26.-28.5. přejeme dorostencům hodně nominací, samé skvělé osobáky, tajně doufáme v medaile a třeba se podaří i nějaký ten limit! 😊

Jsme s vámi!!!  Vaši trenéři !!!

IJ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *