}

I letos jsme opět po roce vyrazili na letní plavecké soustředění do Strakonic, které se tentokrát netradičně pro část nejmenších účastníků konalo jen na týden, ovšem pro ostřílené frekventanty trvalo jako vždy týdny dva. Během nich jsme nejenom tvrdě trénovali na nadcházející sezónu, ale užili jsme si i spoustu zábavy. Ti největší borci ještě den před odjezdem nasedli na kola a jeli po svých až do Strakonic, přičemž ujeli náročných 260 km. Za to jim patří respekt!

Soustředění započalo každoročním nedělním lehkým výjezdem na kolech za malou koupačkou u jezu v Katovicích. Zato v pondělí jsme už naskočili do pravidelného tréninkového režimu, který se skládal z dopolední dvouhodinové fáze ve vodě, oběda, poledního klidu a odpoledního programu buď opět v podobě plavání, nebo cyklistiky či běhu a posilování.

Pro nejmenší účastníky soustředění, kteří s sebou kolo neměli, byly cyklovýlety vynahrazeny výlety po okolí či různými kreativními činnostmi. Vyzkoušeli si tak třeba malování kamínků nebo přišívání knoflíků.

Po náročném dni nás čekala večeře a večerní nástup, po němž jsme se opět drželi „narozeninové“ tradice. Během dvanácti celých dnů se postupně vystřídaly všechny měsíce v roce a podle nich dostávali „oslavenci“ narozeninovou čokoládu. Ovšem letos se nám poštěstilo a mohli jsme oslavit pravé narozeniny rovnou třikrát.

Plavci, kteří se letos soustředění zúčastnili poprvé, museli první týden čelit výzvě skládající se z několika fyzických úkolů například v podobě výdrže v prkně nebo přesahu v předklonu, po jejichž splnění se teprve mohli zařadit mezi ostřílené strakonické frekventanty.

O víkendu se měl uskutečnit celodenní cyklovýlet, který však musel být kvůli počasí zrušen a místo něho byly skupinky vyslány plnit do města úkoly týkající se historie Strakonic a místních památek, významných míst i slavných osobností.

Testovací druhý týden

V neděli soustředění opustila skupina nejmenších plavců a na zbývající statečné čekal druhý týden, během něhož byly jako tradičně naplánovány četné plavecké testy, a to v podobě čtyř polohovkových padesátek nohama, 400 m kraulem, 200 m polohovkou a legendárního tříkilometrového závodu volným stylem, který si letos dokonce jeden z plavců střihl nohama!

Na závěr týdne jsme byli rozděleni do čtyř týmů, abychom soustředění obohatili i troškou kultury. Podle původního zadání měl být secvičen „tanec mezi kapkami deště“, ovšem nutno podotknout, že jsme do toho vložili pořádnou dávku originality.

Pátek se dopoledne nesl ve znamení týmových štafet, ale také štafet mezi výběrem plavci a trenéry, které dopadaly dost těsně, a odpoledne ve znamení strakonického Mezinárodního dudáckého festivalu, jehož skvělou atmosféru jsme šli nasát. Večer bylo soustředění zakončeno rozdáváním frekventantských diplomů a táborákem s kytarou.

V sobotu už bylo bohužel na řadě balení a smutné odjíždění. Skončilo další skvělé soustředění plné nejen dřiny, ale i zábavy, během něhož jsme nasbírali spoustu zážitků a vzpomínek a už se těšíme na příští rok! Pro osvěžení vzpomínek si můžete mezitím prohlížet fotografie ZDE.

 

Jakub Regner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *