}

O podzimních prázdninách byli tři naši borci nominováni na soustředění Sportovního centra mládeže  (SCM) pro výběr nejlepších plavců Libereckého a Ústeckého kraje. Ela Matošková, Ogy Jurčík a Pepa Jurčík na poslední říjnový týden vyrazili do Nymburku, kde poctivě ladili formu v profesionálních podmínkách  sportovního komplexu s 25metrovým bazénem, posilovnou, saunou a vířivkou. V následujících odstavcích si můžete přečíst dojmy a zkušenosti ze soustředění, na které jsme se zeptali přímo našich reprezentantů.

 

Jak soustředění celkově vypadalo – kolik jste měli tréninků a jaký byl vás denní rozvrh?

Ogy: Soustředění vypadalo velice podobně jako ostatní soustředění klubu, například to uplynulé v Šamoríně. V Nymburce jsme byli rozděleni do 3 skupin podle výkonnosti, každá s jinými trenéry. Denní rozvrh byl různý, ale většinou jsme měli dvakrát  2 hodiny ve vodě (ráno a odpoledne) a mezi tím suchou přípravu.

Ela: Celkově jsme měli zhruba 10 plaveckých tréninků. Trénovali jsme většinou dvakrát denně plavání, k čemuž jsme měli jednou denně suchou přípravu. Ve vodě jsme naplavali dohromady cca 50 km.

Pepis: Když k tomu přidáme i suchou přípravu, tak těch tréninků bylo asi 21.

 

Jak výrazně se tréninky lišily od našich tréninků na soustředěních? V čem byl největší rozdíl?

Ela: První rozdíl, který se mi vybavuje, je hypox. Na našich tréninkách ho máme taky, ale zdaleka ne v takové míře jako na SCM. Jezdili jsme náročnější série s mnohem těžšími intervaly.

Pepis: Podle mě se tréninky lišily především v kilometráži.

Ogy: Největší rozdíl byl asi v kratších intervalech a delších a náročnějších sériích. Jezdili jsme hodně na vytrvalostní rychlost, popřípadě různé hypoxy a sprinty.

 

Sedli jste si s trenéry?

Ela: Trenéři byli skvělí. Nejvíc jsem si sedla s Janem Kreníkem. Pana Jezberu jsem moc dobře nepoznala, protože měl jinou skupinu, a Marka Polacha si pamatuji pouze z ranních tréninků a suché přípravy.

Ogy: S trenéry jsem si sedl dobře, pan Jezbera na nás byl hodný a chválil nás. S panem Kreníkem a Polachem byla vždy sranda.

 

Seznámili jste se s nějakými novými lidmi? Jaká byla celkově společenská nálada?

Ogy: Určitě, seznámil jsem se se skvělými lidmi a bylo hodně srandy. Atmosféra byla velice příjemná. Navzájem jsme se motivovali a podporovali

Pepis: Atmosféra byla určitě výborná, také jsem poznal spoustu nových lidí.

Ela: Já jsem už holky znala téměř všechny – alespoň  z mé skupiny – a myslím, že jsme vytvořily  skvělou partu. Více společenská nálada mezi námi panovala spíše jen večer, přes den jsme většinou spali.

 

Jaké nové zkušenosti ti soustředění přineslo?

Ela: Hodně naplavaných k ilometrů. Trenéři nám taktéž dali hodně typů, jak vylepšit naše plavání.

Pepis: Na soustředění jsem se naučil, že se mám  více soustředit na to, co plavu, a celkově se více snažit.

Ogy: To pravděpodobně nejdůležitější, co jsem si ze soustředění odvezl, je nutnost plavat přesně podle pokynů. Také jsem se naučil nové protahovací cviky a zlepšil množství technických chyb. Celkově jsem si soustředění užil a těším se na další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *