}

V Mladé Boleslavi se ve dnech 17. a 18. června uskutečnilo Letní mistrovství České republiky 2023 mladšího žactva. Vrchol sezóny a nejvyšší soutěž, jíž se může plavec v Česku zúčastnit. Z řad PKLbc se na něj podařilo kvalifikovat třem plavcům – Klárce Bartoňové, Vašku Moravovi a Pepovi Zikešovi, jejichž úspěchy si můžete přečíst v následujících řádcích.

Klárka Bartoňová plavala v disciplínách 50 VZ, 100 Z a 200 Z. Na trati 50 VZ se jí povedlo umístit se na 16. místě se zlepšením osobního rekordu o necelou vteřinu. V ostatních startech se umístila na krásném 25. a 28. příčce, přičemž téměř dorovnala své nejlepší časy.

Vašek Morava slavil největší úspěch v náročném závodu na 1500 VZ, v němž si dohmátl pro 19. místo a o 3 sekundy si zlepšil svůj osobák. V druhé disciplíně 400 PZ se umístil na 25. místě a těsně se přiblížil svému nejlepšímu času.

Pepa Zikeš se umístil na 27. příčce na trati 200 P, přičemž téměř dohnal svůj osobní rekord.

Blahopřejeme k podařeným časům i umístěním a děkujeme za reprezentaci!