}

O víkendu 9.-10.12. 2023 se konaly všechny žákovské šampionáty jednotlivých ročníků. Do Prostějova, kde se konalo MČR starších žáků ročníku 2009 se nominovalo pět našich plavců, a to Sam Duck, Emma Jechová, Ela Matošková, Ester Krejsová a Áďa Šimůnková.

Jedná se o vrchol zimní plavecké sezóny pro tuto věkovou skupinu. Na MČR je nutné se nominovat na Krajských přeborech a následně se umístit v rámci republikového pořadí na do 18.-24. místa, podle dané disciplíny.

Naši nominovaní plavci zabojovali. Buď se blýskli výbornými osobáky nebo se k nim výrazně přiblížili.

Sam zlepšil 5 ze 6 startů a nejlépe se umístil na 6. místě na 200P. Pro Sama je to dlouho očekávaný zlom a zlepšení výkonů.

Emma se nominovala na 4 starty, kdy se jí podařilo přiblížit osobním maximům. Osobní rekordy z Krajských přeborů nezopakovala.

Ele se podařilo zlepšit svá osobní maxima na 3 disciplíny a na dvou téměř vyrovnat osobáky. Nejlepším umístěním bylo neoblíbené bramborové 4. a také 5. místo. Pro Elu však mistrovstí bylo zejména překročením hranice, kdy se jí po delší dobu nedařilo zlepšovat se. Ela zapracovala na technice a práci s tempem a výsledek se dostavil.

Výborně plavala  i Ester. I když se jí nepodařilo zopakovat výborné výkony z Krajských přeborů, dokázala se jim výrazně přiblížit. Pro Ester je nyní důležité naučit se pracovat s vlastními emocemi před vypjatým závodem. Tato dovednost je pro závodníky na takto vysoké úrovni velmi podstatná a je třeba na ní neustále pracovat. Nejlepším umístěním Ester bylo krásné 5. místo.

Áďa se celou zimní sezónu potýkala se zdravotními problémy. Ty jí bohužel provázely i na mistrovství. I přesto se jí podařilo zlepšit své maximum na 400K a na 800K osobák téměř zopakovat.

Děvčata si také zaplavala polohovou štafetu, kde gratulujeme ke krásnému 5. místu.

K předvedeným výkonům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu! 😊                             IJ

Fotogalerie ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *