}

Velmi úspěšné představení juniorů a žáků! 

 

O víkendu 25. a 26. 3. 2023 jsme se přesně po měsíci vrátili na Plavecký stadion Klíše do Ústí nad Labem, abychom se utkali s nejlepšími plavci ze 39 oddílů o umístění, cenné kovy a skvělé časy.  

Do ústeckého bazénu vyrazilo nakonec 27 našich plavců a plavkyň. Zkušené borce z řad našich juniorů doplnili starší žáci a žačky a také trio mladších žáků. Žáci vyrazili na zkušenou, neboť 50m bazén je nutné před Letním MČR vyzkoušet. Některé tratě mohou být překvapivě zrádné. 

Ze 184 startů se podařilo téměř všechny proměnit v osobní rekordy a to i přesto, že tréninkové zatížení je aktuálně velmi náročné a na závody se neladilo.  

Podařilo se nám získat 15x účast ve finále v určených disciplínách a v nich, ale i přímo v rozplavbách (ne vše se plavalo na finále) získat celkem 7 zlatých, 5 stříbrných a 5 bronzových medailí. V nádherně dramatických finále se projevil silný týmový duch, kdy první hvizdy startéra přes naše „LIBEREEEC!!!“, prostě nebylo slyšet.  Byli jsme svědky výborných výkonů i na dvoustovkové tratě a když se zrovna úplně nezadařilo, bojovali jsme dál a ono to šlo! 

Byly to krásné závody!! 

Všem plavců GRATULUJEME a pevně věříme v další úspěchy! Makejte dál!   

 

Fotogalerie ZDE

Irena Jurčíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *