}

Dalším krokem k rozběhu nové sezóny se stal jablonecký Drop Cup, který se konal o víkendu mezi 7. a 8. říjnem. Závodit přijelo dohromady 38 desetiletých až čtrnáctiletých plavců PKLbc, aby zde potvrdili svou výbornou formu. Padaly jak medaile, tak osobní rekordy.

Tabulkově nejúspěšnějším plavcem byl Sam Duck, jemuž se povedlo ve všech 5 disciplínách umístit se na první příčce a ve 4 disciplínách překonal svůj osobní rekord. Dařilo se také Ester Krejsové, jejíž 5 startů stačilo na 3 zlaté medaile a 4 z 5 pokořených osobních rekordů. Neméně úspěšně si vedla Ela Matošková, která si doplavala pro 2, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili a opět si vylepšila 3 osobáky z 5. Za nimi následovali Lukáš Brabec – ten se umístil třikrát na druhém a jednou na třetím místě – a Emma Jechová, která získala 1 zlatou, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

Z nejstaršího ročníku si úspěšně vedla například Ella Gryčová, která se opět téměř ve všech disciplínách vystřídala na stupních vítězů a odnesla si 1 bronz, 2 stříbra a 1 zlato. Úspěchy slavi i Kuba Procházka, který vybojoval jedno stříbro a 3 osobáky z 5 startů. Za zmínku také stojí, že Matěji Podzimkovi se povedlo překonat všech 5 osobních rekordů.

Za ročník 2010 se výborně dařilo Víťovi Rožci, který získal 4 stříbrné medaile a překonal 3 osobáky z 5, dále Kubovi Šebelkovi, který se po jednom umístil na 1., 2., i 3. místě, a Míše Patzákové, která si zlepšila všechny osobáky. Z ročníku 2011 bychom vyzdvihli Víťu Podzimka, který si doplaval pro dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, u čehož si zlepšil 2 osobní rekordy ze 4. Sestavu zdánlivě nejúspěšnějších plavců uzavírá za ročník 2012 Klárka Součková, která vybojovala 1 první příčku, 2 druhou a 1 třetí a zlepšila si také 2 ze 4 osobáků.

Po ukončení závodů mohli všichni plavci slavit úspěch – ti, kteří se neprobojovali na stupně vítězů, překonali spoustu osobních rekordů nebo se jim alespoň přiblížili, což je mnohdy důležitější než jen medaile. A nyní se můžeme těšit na další závody!