}

Díky zlepšení epidemické situace se mohlo uskutečnit letní mistrovství České republiky v plavání, které pro letošek hostilo Ústí nad Labem. Po necelých dvou měsících v tréninku se na bloky mohla postavit pětice libereckých plavců. V ústeckém bazénu bylo možné vidět také čerstvou držitelku titulu mistryně Evropy na kraulařské dvoustovce Barboru Seemanovou i další úspěšně kvalifikované na letní olympijské hry do Tokia jako Kristýnu Horskou, Simonu Kubovou (Baumrtovou) nebo Jana Čejku. Své síly s elitou českého plavání prověřili liberečtí celkem osmnáctkrát, vybojovali si pět účastí ve finálových rozplavbách a cinkla i stříbrná medaile.

Letní mistrovství bylo rozčleněno do celkem šesti bloků během tří dnů. Plavci Sportovního plaveckého klubu Slavia Liberec odstartovali závody hned největším úspěchem, když Kateřina Matošková dohmátla na znakové dvoustovce druhá a zajistila si tím titul vicemistryně oceněný stříbrem.

Kateřině Matoškové se podařilo proplavat do finálových rozplaveb celkem čtyřikrát. Startovala v nich na všech znakových tratích, kdy ke stříbrné medaili z pátku přidala v neděli ještě bramborovou na poloviční trati, znakové stovce. Finálovou účast si zajistila i na rychlé motýlkové padesátce.

O jeden finálový start libereckou výpravu obohatila Hana Kořínková. Na dlouhé motýlkové dvoustovce se díky zlepšení oproti ranním rozplavbám umístila na celkové 14. příčce.

Součástí skupiny PKLbc byla také Petra Boháčková. Nejlepší umístění se jí podařilo při polohovkové dvoustovce, na které brala 31. místo.

Možnou budoucí sokyni může Kateřina Matošková nalézt v Annice Mlčochové, která zde startovala na znakové stovce. Annika si svým výkonem zajistila 40. pozici.

Za mužskou část klubu v Ústí bojoval Vojtěch Krejzar. Jakožto aktuálně nejlepší oddílový prsař se postavil na start prsové dvoustovky, na které se mu podařilo vyplavat 37. místo.

Statistiky ohledně výkonů našich plavců si na místě zaznamenával trenér Ota Kunt, který se zároveň staral o jejich kvalitní zázemí.

Plavcům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k dosaženým úspěchům, které – doufejme – budou dále přibývat. Slova díky patří také trenérům, kteří se starali o přípravu nejen ve vodě, ale letos více než kdy předtím také na suchu. Nezbývá než se těšit na zimní sezónu na krátkém bazénu, snad bez přerušení pandemií.

Anna Urbanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *