}

Uplynul další červnový víkend a sezóna se již chýlí ke konci. Ovšem ještě stále plaveme v závodním tempu a tentokrát plavci vyjeli do jižních Čech na Letní mistrovství v Českých Budějovicích. Zde početná výprava zaznamenala spoustu krásných umístění a také osobních rekordů. Závodní víkend si společně užili Sam Duck, Emma Jechová, Klára Ela Matošková, Kuba Procházka, Áďa Šimůnková, Ondra Vencálek, Jirka Weber a Tony Zampias, kterým se podařilo dostat se hned desetkrát do první desítky nejlepších.

Nejlepší umístění si vybojovala Ela, která si odvezla bramborovou medaili za disciplínu 400 m volný způsob a k tomu se v první desítce umístila ještě na 6. místě za 200 m volný způsob.

Kuba se do první desítky probojoval třikrát: 6. místo za 200 m znak, na 9. příčce se umístil v závodu 100 m znak a 10. místo získal v disciplíně 400 m polohový závod. Tony se umístil na 7. místě v závodě 100 m znak a na 10. příčce za 200 m znak. Duck se probojoval na 9. místo v závodě 200 m prsa. Četná umístění v první dvacítce pak zaznamenali také Jirka, Ondra, Emma a Áďa.

Své osobní rekordy si zlepšili například Emma Jechová a Tony Zampias, přičemž na padesátimetrovém bazénu se jim podařilo překonat přihlášené časy z bazénu pětadvacetimetrového, v němž dvojnásobný počet obrátek během závodu znatelně zkracuje výsledný čas.

Za zmínku stojí také dvě polohovkové štafety, při kterých se borcům povedlo umístit se na sedmém a čtvrtém místě.

Plavci tímto mistrovstvím úspěšně zakončili letní sezónu a patří jim gratulace za skvělé výkony!